Výroba dekorativních lustrů

V minulém roce jsme získali velmi zajímavou zakázku na výrobu konstrukcí pro dekorativní osvětlění. Šlo o ohýbání trubek, u kterého jsme se pořádně zapotili.

Největší lustr byl 6 metrů vysoký a skládal se z 50 ramen. Každé rameno neslo 48 unikátních ohybů. Ohnuli jsme 2400 ohybů mosazné trubky o průměru 22 mm. Všechny ramena byla zaměnitelná a přesná jedno k druhému, díky čemuž je svítidlo na pohled perfektně vyrovnané.

Během výroby mnoha ohybů jsme použili celkem 6 různých strojů a mnoho nových nápadů, které nejsou běžně používané pro komerční ohýbání trubek. Vyrobili jsme mnoho přípravků a šablon, aby byl výsledek perfektní. Části jsme vyráběli na ohýbačce trubek, jiné zase pomocí zakružovačky profilů i různých lisů.

Výroba probíhala s přesným načasováním. Mosazné trubky prošly tepelným zpracováním a musely se tvářet včas (časem degradují a ztrácí vhodné vlastnosti). Celkem jsme vyrobili konstrukce pro 2 velké lustry a mnoho malých nástěnných svítidel. Náš zákazník je následně složil, osadil dalšími prvky a úspěšně dodal do zahraničí.