fbpx

Zakružovačka profilů - Roundo R

Roundo R jsou zakružovačky profilů a trubek se třemi rolnami nejvyšší kvality s možností CNC ovládání. Rolny jsou poháněné nízkorychlostními hydraulickými motory, které zajišťuji pro tento stroj jeho pověstnou přesnost a jednoduchost obsluhy. Široká škála ovládacích systémů dělá ze stroje Roundo R toho nejlepšího pomocníka pro každé zakružování.Pohon hydraulický
Ovládání manuální / NC / CNC
Výrobce Roundo


Kdo takový stroj používá?

Všechny modely mají tři poháněné rolny, což snižuje riziko prokluzování materiálu. Až na úplně nejměnší stroje jsou také všechny vybaveny plynulým nastavením rychlosti. Hydraulické nastavení spodních rolen je samozřejmostí. Stejně tak jsou standardem i základní nástroje pro zakružovaní plochých profilů a dalších jednoduchých profilů. Zakružovačky Roundo R jsou snadno nastavitelné na různou výrobu. Větší modely jsou připraveny i na ohýbání I profilů “hard way”. Obě spodní rolny lze nastavit samostatně (hydraulicky), takže je možné materiál předohnout na obou koncích. U všech modelů je také možné přidat CNC ovládání pro náročnější tvary a opakovanou výrobu. Rolny na míru pro Vás rádi připravíme a otestujeme, dříve než uvedete stroj do Vaší výroby.

Možnosti stroje

Ovládací panel s joysticky

Ovládací panel s joysticky

Infinitivní ovládání ventilů pomocí joysticků přináší extrémní přesnost během zakružování. Perfektní provázání ovladačů a hydrauliky přináší extrémně přesnou a stabilní zakružovačku profilů. Právě ruční ovládání je velmi žádané díky nepřesnostem krouženého materiálu.

Pohon 3 rolen

Pohon 3 rolen

Pohon 3 rolen minimalizuje riziko proklouznutí materiálu. Kompenzaci oběhové rychlosti zajišťuje speciální spojka vyvinutá Roundo odborníky. Díky konstantnímu pohybu všech rolen dokážete zakružovat minimální průměry u velkých profilů.

CNC systém řízení

CNC systém řízení

Systém obsahuje interpolační funkci, tj. možnost simultánní operace zakružovacích rolen, vodících rolen, podpěr pro zakružování bez zastavení mezi jednotlivými rádiusy

Senzitivní hydraulika

Senzitivní hydraulika

Umožňuje obsluze libovolně měnit pozice všech os. Hydraulika Roundo je perfektně zvládnutá ve velmi jemném ovládání i při vysoké zátěži. Senzitivní pohyby Vám pomůžou vyrobit díl i podle přísně kotovaného výkresu.

Běžné vybavení

  • Hydraulicky ovládaný posuv obou spodních rolen
  • 3 hydraulicky hnané rolny
  • Postranní válce ( mechanické )
  • Digitální display pro odečítání polohy spodních rolen
  • 3 standardní rolny (nářadí) tvrzené
  • CE certifikace stroje

Možnosti dalšího rozšíření

  • Vodící úhlové rolny ( mechanické )
  • Postranní válce ( hydraulické )
  • NC / CNC systém řízení
  • a další...