fbpx

Zakružovačka profilů - Roundo 4R

Roundo 4R jsou 4válcové zakružovačky profilů a trubek nejvyšší kvality s možností CNC ovládání. Tato konstrukce zajištuje perfektní předohyb zakružovaných dílů. Horní a spodní rolna jsou poháněné nízkorychlostními hydraulickými motory, které zajišťuji pro tento stroj jeho pověstnou přesnost a jednoduchost obsluhy. Široká škála ovládacích systémů dělá ze stroje Roundo 4R toho nejlepšího pomocníka pro každé zakružování.Pohon hydraulický
Ovládání manuální / NC / CNC
Výrobce Roundo


Kdo takový stroj používá?

Stroje Roundo 4R jsou zakružovačky, které mají 4 rolny a jsou vhodné pro zákazníky, kteří mají ve výrobě velmi složité díly. Jejich uplatnění jsou zejména automotive a další odvětví, kde je vyžadována vysoká stabilita, produktivita a přesnost. Další předností tohoto stroje je výroba kruhových tvarů bez přídavku materiálu díky dokonalému předohybu. 4R mají poháněné 2 rolny, které sevřou materiál, což snižuje riziko prokluzování materiálu. Postranní rolny se odvalují. Hydraulické nastavení pozice rolen je samozřejmostí. Stejně tak jsou standardem i základní nástroje pro zakružovaní plochých profilů a dalších jednoduchých profilů. Speciální rolny Vám můžeme dodat podle výkresové dokumentace vyráběného dílu. U všech modelů je také možné přidat CNC ovládání pro náročnější tvary a opakovanou výrobu.

Možnosti stroje

Ovládací panel s joysticky

Ovládací panel s joysticky

Pohon 3 rolen minimalizuje riziko proklouznutí materiálu. Kompenzaci oběhové rychlosti zajišťuje speciální spojka vyvinutá Roundo odborníky. Díky konstantnímu pohybu všech rolen dokážete zakružovat minimální průměry u velkých profilů.

CNC systém řízení

CNC systém řízení

Systém obsahuje interpolační funkci, tj. možnost simultánní operace zakružovacích rolen, vodících rolen, podpěr pro zakružování bez zastavení mezi jednotlivými rádiusy

Proč čtvrtá rolna

Proč čtvrtá rolna

Důvod čtvrté rolny jsou v podstatě dva. První je spojený s rovnými konci na začátku a na konci zakrucovaného dílu. Ut tohoto stroje rovné konce prakticky odpadají. Druhý důvod jsou zrcadlové díly a díly které mají mezi ohyby rovinu. Díl vyrobíte přesný a perfektní.

Senzitivní hydraulika

Senzitivní hydraulika

Umožňuje obsluze libovolně měnit pozice všech os. Hydraulika Roundo je perfektně zvládnutá ve velmi jemném ovládání i při vysoké zátěži. Senzitivní pohyby Vám pomůžou vyrobit díl i podle přísně kotovaného výkresu.

Běžné vybavení

  • Hydraulicky ovládaný posuv obou bočních rolen
  • 2 hydraulicky hnané rolny
  • Postraní válce ( mechanické )
  • Digitální display pro odečítání polohy spodních rolen
  • 4 standardní rolny (nářadí) tvrzené

Možnosti dalšího rozšíření

  • Vodící úhlové rolny ( mechanické )
  • Postranní válce ( hydraulické )
  • NC / CNC systém řízení
  • a další...