fbpx

Tříválcová zakružovačka - RME

Tříválcová zakružovačka plechu RME od výrobce Prinzing s motorickým pohonem. Desítky let prověřený a spolehlivý stroj z Německé tradiční výroby. Tři válce je možné doplnit i čtvrtým pro předohyb, zarážkou pro zakružování kuželů i NC řízením pro možnost rychlé změny výroby. Zakružovačka RME je perfektní stroj do každé dílny s tenkými plechy.Pohon elektro mechanický
Ovládání manuální
Výrobce Prinzing Maschinenbau
Katalog


Kdo takový stroj používá?

Jednoduchá motorická zakružovačka v základu, produktivní výkonný stroj v plném vybavení. Využití najde u zámečníků, výrobců vzduchotechniky, komínů, v zakázkové kovovýrobě i ve velkým firmách kde je zakružování každodenním chlebem. Horní a spodní válec jsou motoricky poháněné. Pohyb dopředu a dozadu je ovládán dvojitým nožním pedálem jednou rychlostí. Válce jsou v asymetrické poloze což umožňuje snadnější práci a předohnutí plechu. Dále je možné mít naklonitelný zadní válec pro zakružování kónických dílů. Hotový díl je vyjímán pomocí vyklopení horního válce. Stroj může být vybaven tvrzenými, broušenými nebo pogumovanými válci a další škálou volitelného vybavení.

Možnosti stroje

Asymetrické postavení válců

Asymetrické postavení válců

Asymetrické postavení válců na stroji RME umožňuje jednoduší obsluhu a poskytuje možnost předohýbání plechu. Výrobek díky tomu dosahuje kratších rovných konců.

Výklopný horní válec

Výklopný horní válec

Díky výklopnému hornímu válci snadněji vyjímáte hotové dílce, případně vkládáte. Jednoduchým odjištěním záklopky vytáhnete válec do strany. Válec je upevněn na kloubu.

Naklopitelný zadní válec

Naklopitelný zadní válec

Tento válec umožňuje i na takto jednoduchém stroji zakružovat kónické tvary. Plech vložíte do stroje a opřete jej o zarážku naklonění válce pak představuje úhel vyráběného dílu.

Pomocný stůl

Pomocný stůl

Stůl spojený s rámem stroje se zdá jako maličkost, nicméně usnadní práci obsluze a zvyšuje tak pohodlí i produktivitu výroby. Má dobrý dopad i na opakovatelnost protože obsluha vkládá díl vždy stejně.

4. rolna pro předohyb s PLC

4. rolna pro předohyb s PLC

Pokud potřebujete vyrábět pěknou trubku bez rovných konců s perfektní kruhovitostí, pak čtvrtý válec je to co hledáte. Předohyb na obou stranách plechu totiž docílíte buď výroby na dva postupy, nebo právě 4 válcovou zakružovačkou plechu.

Nastavení rádiusu ohybu pomocí ručního kolečka a displeje

Nastavení rádiusu ohybu pomocí ručního kolečka a displeje

Přesné a jednoduché nastavení pomocí ruční páky, které můžeme přesně zaznamenávat na digitálním displeji.

Běžné vybavení

  • Výklopný horní válec
  • Ruční nastavení s digitálním displejem
  • Asymetrické postavení válců
  • CE certifikace stroje

Možnosti dalšího rozšíření

  • Povrchově tvrzené válce
  • Zarážka pro zakružování kuželů
  • 4. rolna s PLC pro předohyb plechu
  • Pohon 3 válců
  • Plynule nastavitelná rychlost skružování
  • a další...

Kapacitní tabulka

Model RME 20 RME 30 RME 42 RME 52 RME 60 RME 70 RME 85 RME 100 RME 120
Pracovní délka [mm] 330 530 1030 1030 1530 2030 2030 2030 2530
Max. tloušťka plechu [mm] 0,5 0,6 0,6 1,2 0,8 0,8 1,2 1,8 1,5
Průměr horního válce [mm] 20 30 42 52 60 70 85 100 120