fbpx

Tříválcová manuální zakružovačka - RM

Ruční tříválcová zakružovačka plechu s asymetrickým uložením válců. Jednoduchý stabilní stroj pro zámečnickou výrobu nebo občasné zakružování. Na stroji lze zakružovat kužely pomocí nastavitelného zadního válce. Ruční zakružovačka RM zajišťuje spolehlivost a flexibilitu po celá desetiletí.Pohon Manuální
Ovládání Manuální
Výrobce Prinzing Maschinenbau


Kdo takový stroj používá?

Tříválcové manuální zakružovačky plechu jsou roky prověřeným pomocníkem zvláště v oblasti zámečnictví a kovovýroby, ale používají se i v továrnách pro občasnou výrobu a v odděleních údržby. Jsou spolehlivé a flexibilní. Válce jsou rozloženy asymetricky a vyjímání dílu je zjednodušeno vyklopením horního válce. Zakružovačky Prinzing RM nabízíme od průměru horního válce 20 mm, 200 mm délky do průměru 100 mm a 2 m pracovní délky. Od průměru horního válce D60mm jsou RM zakružovačky dodávány standartně se svařovaným podstavcem.

Výhody stroje

Asymetrické postavení válců

Asymetrické postavení válců

Asymetrické postavení válců na stroji RME umožňuje jednoduší obsluhu a poskytuje možnost předohýbání plechu. Výrobek díky tomu dosahuje kratších rovných konců.

Výklopný horní válec

Výklopný horní válec

Díky výklopnému hornímu válci snadněji vyjímáte hotové dílce, případně vkládáte. Jednoduchým odjištěním záklopky vytáhnete válec do strany. Válec je upevněn na kloubu.

Naklopitelný zadní válec

Naklopitelný zadní válec

Tento válec umožňuje i na takto jednoduchém stroji zakružovat kónické tvary. Plech vložíte do stroje a opřete jej o zarážku naklonění válce pak představuje úhel vyráběného dílu.

Nastavení rádiusu ohybu pomocí ručního kolečka a displeje

Nastavení rádiusu ohybu pomocí ručního kolečka a displeje

Přesné a jednoduché nastavení pomocí ruční páky, které můžeme přesně zaznamenávat pomocí jednoduchého displeje.

Běžné vybavení

  • Výklopný horní válec
  • Ruční nastavení pomocí jednoduchého displeje
  • asymetrické postavení válců

Možnosti dalšího rozšíření

  • Povrchově tvrzené válce
  • Zarážka pro zakružování kuželů
  • a další...