RBB

Pohon
elektromechanický
Ovládání
NC
Výrobce
Prinzing
Zakružovačky plechu RBB výrobce Prinzing jsou určené především pro tenké plechy od 1 do 4,5 mm tloušťky. Vhodné pro výrobu trubek různých průměrů i speciálních tvarů. Díky elektromotorům jsou tyto zakružovačky plechu Prinzing velice přesné a produktivní. Oproti běžným hydraulickým strojům nabízí zakružovačky plechu RBB rychlejší výrobu i jednoduší nastavení stroje.

Kdo takový stroj používá?

Zakružovačka RBB je ideální pro obory jako je vzduchotechnika, gastro, komínová výroba a další obory, které zpracovávají tenké plechy (nerez, černá ocel, pozink a měď, titanzinek). Stroj umožňuje jednoduše a rychle pomocí NC systému naprogramovat výrobu hranatých trubek, kulatých trubek i velice sofistikovaných výrobku jako jsou například spirály. Válce jsou poháněny elektromotory s vysokou přesností, kterou každý ocení například při následném podélném sváření. Pro jednodušší obsluhu je součástí stroje podávací stůl a u zadního válce dorazy pro přesné založení plechu. Zakružovačka plechu RBB je určená jak na velké série do více směnných provozů, tak na specifické výrobky kusového charakteru.

Technologie, které si zaslouží pozornost

Různé tvary

Na zakružovačce plechu RBA lze produktivně vyrábět nejen trubky, ale i další tvary průřezu díky NC řízení a přesným elektromotorům. Obvyklé jsou vzduchotechnické potrubí kruhové, hranaté i oválné a komínové vložky. Je možné vyrábět na sebe navázané rádiusy.

Jednoduché vyjmutí dílu

Po zakroužení hotový díl jednoduše sejmete do strany. Stačí otevřít manuální zarážku. Uchycení válce tímto způsobem je velmi pevné a zamezuje tak vychýlení válce do stran. Výrobek není ovlivněn díky pevnému rámu stroje.

Pohon všech 4 válců

Umožňuje zakružování malých průměrů a složitějších tvarů bez proklouznutí plechu. Válce jsou poháněné takový způsobem, že oběhová rychlost válců se přizpůsobí tloušťce plechu a nedochází k prokluzování.

NC řízení

RBB má základní NC ovládání pro nastavení parametrů ohybu s pamětí až 200 programů. Jedná se o snadně pochopitelný tabulkový systém nastavení hodnot a časů. Numerické řízení představuje možnost uchovat programy a tak změna výrobku je pouhým kliknutím.

Vybavení
stroje

Běžné vybavení
 • Motorické nastavení válců
 • Manuální nastavení tloušťky plechu
 • Mechanická zarážka plechu
 • NC ovládaný stroj s dotykovou obrazovkou
 • Tepelně opracované válce s bombírováním
 • Nastavení až 200 programů po 30 krocích
 • CE certifikace stroje
Možnosti dalšího rozšíření
 • Povrchově kaleně válce
 • Broušené válce
 • Pohon všech 4 válců
 • Horní podpěra pro max. průměr dílu 800 mm
 • a další…

Kapacita modelů

Model RBB 42 RBB 52 RBB 60 RBB 70 RBB 85 RBB 100 RBB 120
Max. pracovní délka [mm] 530 1030 1030 1030 1030 1530 1030
Tloušťka plechu max [mm] 1 1 2 1 5 1 8
Průměr horního válce [mm] 42 52 60 70 85 100 120

Německá kvalita z rodinné firmy

Precizní samostatně stojící stroje i složité výrobní systémy. Při výrobě svých standardních stojů používají zkušenosti, které nabrali při složitých projektech. V sestavování výrobních linek se pak projevuje jejich dlouholetá vášeň pro tváření. Firma už funguje v několikáté generaci majitelů.

První krok
je na vás

Napište nám, co právě řešíte. Klidně v pár větách. Ozveme se vám do 2 dnů.
  Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí na ni zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.
  Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů.