RBAZ

Pohon
elektromechanický
Ovládání
NC
Výrobce
Prinzing
Dvou válcová zakružovačka plechu přináší nejrychlejší a nejpřesnější výrobu trubek, a tvarů jím podobných. Perfektní řešení pro sériovou výrobu. RBAZ je poháněn servomotorem. Spodní válec je polyuretanový a horní válec ocelový. Ten je výměnný a jeho průměr určuje tloušťka, šířka a průměr vyráběného dílů. Pro malou změnu průměru se používá přítlak válců k sobě, pro větší se používají takzvané návleky.

Kdo takový stroj používá

RBAZ je dvouválcová zakružovačka, která najde své uplatnění v provozech, kde vyrábějí objemné série dílů z plechů do 2 mm tloušťky. Zákazníci jsou z oblasti vzduchotechniky, výroba komínů, výroba nádob, bojlery, krytování i s otvory a další odvětví, kde potřebují velké množství stejných dílů. Válce jsou nastavovány motoricky. Stroj je ovládán pomocí NC systému s dotykovou obrazovkou. Systém nabízí pamět až na 200 programů (po 40 krocích na 1 program).Horní válec je povrchově kalený, zatímco spodní válec je vyroben ze speciálního polyurethanu. Trubky jsou bez rovných konců a nepoškrábané. Hotové kusy je také možné vyjímat pomocí automatického vyhazovače. Dvou válcová zakružovačka je nejproduktivnějším strojem pro výrobu trubek. Zakružovačku je možné zapojit do automatizované linky.

Technologie, které si zaslouží pozornost

Bez rovných konců

Díky spodnímu válci s polyuretanovou vrstvou je možno zakružovat absolutně bez rovných konců. Princip: Jakmile dojde k sevření mezi horním pevným a spodním polyuretanovým válcem, tak okamžitě dochází ke tváření plechu.

Množství uložených programů

Ve standartním provedení nabízíme řídící systém SIEMENS, který dokáže uložit až 200 programů po 40-ti krocích. Paměť je možno ještě rozšířit. Numerické ovládání tak přináší možnost vytvořit, uložit a vyvolat programy. Změna výroby je tedy pouhým kliknutím.

Zakružování malých průměrů

Speciálně vyvinuté stroje RBAZ dokáží zakružovat i velmi malé průměry pod 80 mm. Polyuretanový válec přenáší odpor plechu na horní válec stejnoměrně a tek se neprohýbá tolik jako u tří nebo čtyřválcové zakružovačky.

Plech s otvory

Pokud potřebujete zakroužit plech který má vypálený otvor a chcete aby vyrobený díl, byl perfektní, dvojválcová zakružovačka Prinzing je perfektní řešení. Výsledek po zakroužení je podobný jako kdyby v plechu otvory nebyly.

Vybavení
stroje

Běžné vybavení
 • Spodní válec s polyuretanovou vrstvou
 • Standartní válce pro běžné průměry
 • Automatické otevření přidržovacího ložiska
 • NC ovládání SIEMENS – až 200 programů po 40-ti krocích
 • Ochrana dat v případě výpadku proudu
 • CE certifikace stroje
Možnosti dalšího rozšíření
 • Tvrzený horní válec
 • Násuvné trubky různých průměrů
 • Držáky násuvných trubek
 • Centrální podpěra plechu
 • Vyměnitelné válce
 • Automatické vysunutí plechu
 • a další…

Kapacita strojů

Technické parametry RBAZ 3
Pracovní délka [mm] 1000
Max. tloušťka plechu [mm] 1,5 / 1,2
Průměr horního válce [mm] 85
Průměr spodního válce [mm] Průměr spodního válce [mm]
Pracovní rychlost [m/min] 2 – 20

Německá kvalita z rodinné firmy

Precizní samostatně stojící stroje i složité výrobní systémy. Při výrobě svých standardních stojů používají zkušenosti, které nabrali při složitých projektech. V sestavování výrobních linek se pak projevuje jejich dlouholetá vášeň pro tváření. Firma už funguje v několikáté generaci majitelů.

První krok
je na vás

Napište nám, co právě řešíte. Klidně v pár větách. Ozveme se vám do 2 dnů.
  Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí na ni zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.
  Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů.