fbpx

Excentrický lis C - CNR / CNV

Univerzální mechanické lisy s otevřeným rámem, někdy nazývané excentrický lisy, jsou perfektní jak pro sériovou výrobu tak i pro proměnlivou výrobu. Nástroje které se do lisů používají mohou dělit, vysekávat, děrovat nebo tvářet. Vkládání materiálu může být ručně nebo pomocí robotické ruky. Pro větší série je vhodné stroj zapojit do automatické linky s podáváním materiálu ze svitku.Výrobce SAPRE COSTRUZIONI SRL
Katalog


Kdo takový stroj používá?

Tento lis najdete snad ve všech odvětvích automatizované výroby. V lisovnách, které vyrábí díly pro automotive, stavebnictví, nábytek, ale i v chemickém průmyslu a při vysekávání nebo děrování nekovových materiálů. Pressix mechanický lis je vhodný pro velmi přesnou výrobu dílů v automatické lince i samostatně. Stroj je excelentní díky svému zpracování i použití vhodných materiálů i technologií, které lis ovládají.

Výhody stroje

Nastavení zdvihu

Nastavení zdvihu

Zdvih je stavitelný v rámci přednastavených hodnot. Otevírání a zavírání stavitelné převodovky je ovládané pneumaticky.

NC řízení

NC řízení

10" displej ukazuje základní hodnoty pro nastavení lisu. Detekuje chyby v systému a umožňuje vzdálenou diagnostiku stroje. Řízení je možné rozšířit pro zapojení lisu do linky a jedním ovládáním tak řídit celek.

Ochrana proti přetížení

Ochrana proti přetížení

Tento systém chrání lis před poškozením chybou obsluhy. Olejová spojka mezi beranem a hlavní hřídelí dokáže při přetížení olej uvolnit.

Automatický systém mazání

Automatický systém mazání

Centrální mazání všech bodů včetně hlídání, zda je mazací systém funkční na všech místech. Díky tomu je stroj vždy promazán a chráněn před poškozením.

4 - 6 bodové vedení

4 - 6 bodové vedení

Bronzová vodítka jsou uložena do rámu na broušenou plochu, aby stroj dosahoval maximální přesnosti. Každé vodítko je stavitelné ve dvou směrech pro precizní nastavení beranu vůči rámu.

Nastavení výšky beranu

Nastavení výšky beranu

Pomocí páky nebo motoru je možné velmi přesně nastavit vzdálenost mezi horní a spodní úvratí lisu. Aktuální pozice beranu je zobrazena na displeji.