fbpx

Signovačka a lemovačka motorická - SME 160 - 200 / P

Signovací a lemovací stroje SME se používají pro profesionální práci v průmyslu. Stroje jsou ze stabilní svařované ocelové konstrukce. Horní válec je poháněn dvojitým nožním spínačem pro pravý a levý chod. Horní válec je veden paralelně motoricky. Tvrzená dorazová deska zlepšuje opakovatelnost výrobků. Kalené a broušené pracovní hřídele jsou uloženy ve válečkových ložiscích.Pohon elektromechanický
Ovládání manuální / NC
Výrobce Prinzing Maschinenbau


Kdo takový stroj používá?

Stroje řady SME P jsou určeny pro profesionální použití v oblastech jako jsou vzduchotechnika, výroba komínů, potrubí a mnoha dalších. Signovačky mají robustní ocelovou konstrukci a pohyb horní rolny je paralelní se spodní. Stroj může být vybaven pomocným stolem s podpěrami pro držení trubky. Hřídele jsou tvrzené a broušené. Motorický pohon je regulovatelný nožním pedálem a lze měnit směr rotace. Horní rolna je nastavitelná ručním kolečkem nebo motorem a PLC řízením. Stroj dodáváme se zarážkou plechu, která je osově nastavitelná a vyrobena z tvrzeného materiálu. Stroj je upevněn na rámu, který lze zakotvit do podlahy. Součástí stroje je také bezpečnostní tlačítko stop. Nabízíme škálu řešení od malého ručního stroje přes automatický stroj pro sériovou výrobu až po automatickou linku.

Možnosti stroje

Proměnlivá rychlost rotace

Proměnlivá rychlost rotace

Ovládání pedálem mění plynule rychlost rotace v závislosti na síle sešlápnutí pedálu. Funguje stejně jako plynový pedál v autě.

Jemné nastavení vertikální

Jemné nastavení vertikální

Nastavení ve vertikální poloze je velmi senzitivní a tak dokážeme dosáhnout velmi dobrého výsledku nastavení stroje.

Velká zarážka plechu

Velká zarážka plechu

Jako opěrný systém pro držení výrobku slouží kalená ocelová deska, perfektní pomocník při sériové výrobě.

NC ovládání

NC ovládání

Numerické řízení vám umožní ovládat stroj pomocí PLC, které nastavuje jednotlivé osy stroje. Díky řízení budete snadno vyrábět díly v opakované výrobě. Pouhým kliknutím na uložený program výrobu změníte. Paměť stroje umožňuje uložení až 200 programů.

Nástroje

Nástroje

Každá stroj používá pro jednotlivý tvar jeden nástroj. Pokud chcete změnit tvar signy nebo lemu potřebujete vyměnit nástroj. Prinzing vyvíjí a vyrábí velké množství standardních i atypických nástrojů. Všechny nástroje jsou tvrzené a broušené a vydrží velký počet výrobků.

Běžné vybavení

 • Plynulé nastavení rychlosti
 • Směr otáčení doleva/doprava
 • Manuální axiální nastavení
 • Kalená ocelová deska - doraz
 • Klíč pro rychlou změnu formovacích rolen
 • CE certifikace stroje

Možnosti dalšího rozšíření

 • NC řízení s pamětí na 200 programů a dotykovým displejem
 • Motorem poháněný posun horního válce
 • Centrální mazání
 • Tvrzené rolny na míru
 • a další...