fbpx

Čtyřválcová zakružovačka tenké plechy - RBA

Zakružovačka plechů RBA umožňuje efektivní a vysoce přesnou výrobu trubek podléhající těm nejvyšším průmyslovým standardům. RBA je stroj pro zakružování tenkých plechů, max. tl. 4,5 mm. Stroj lze velmi snadno zautomatizovat pro sériovou výrobu v nepřetržitých provozech. NC řízení zjednodušuje nastavení stroje a je tak možné vyrábět mnoho dílů díky uloženým programům.Pohon servoelektrický
Ovládání NC
Výrobce Prinzing Maschinenbau
Katalog


Kdo takový stroj používá?

Přesnost a rychlost, to spojuje automatická zakružovačka RBA. Díky těmto vlastnostem je stroj vhodný pro jakékoliv moderní zpracování plechu. Na stroji je možno zakružovat nejen kruhové tvary, ale např. i čtyřhrannou trubku, trojhrannou trubku, elipsu, volný tvar a další. Ať je to ruční zakládání plechu, nebo úplná integrace do automatické linky, pro obě varianty je RBA vhodný stroj. Tyto stroje se často objevují v oborech jako je vzduchotechnika, gastro a další výrobní segmenty, které dbají na rychlost a kvalitu výsledného produktu. RBA má čtyřválcový design. Přítlak spodního válce zajišťují pneumatické prvky. Boční válce jsou ovládány přesnými servomotory. Ovládací panel s dotykovou obrazovkou je propojen s PLC a slouží pro nastavení výroby a automatické procesy.

Možnosti stroje

Různé tvary

Různé tvary

Na zakružovačce plechu RBA lze produktivně vyrábět nejen trubky, ale i další tvary průřezu díky NC řízení a přesným elektromotorům. Obvyklé jsou vzduchotechnické potrubí kruhové, hranaté i oválné a komínové vložky. Je možné vyrábět na sebe navázané rádiusy.

Automatické vyjmutí dílu

Automatické vyjmutí dílu

Výslednou trubku jednoduše vyjmete díky automatickému otevření zarážky na konci cyklu. S volitelnou výbavou stroj dokáže plech vysunout bez obsluhy například na pás nebo do kontejneru.

NC řízení

NC řízení

RBB má základní NC ovládání pro nastavení parametrů ohybu s pamětí až 200 programů. Jedná se o snadně pochopitelný tabulkový systém nastavení hodnot a časů. Numerické řízení představuje možnost uchovat programy a tak změna výrobku je pouhým kliknutím.

Proměnlivá rychlost rotace všech čtyř válců

Proměnlivá rychlost rotace všech čtyř válců

Umožňuje zakružování malých průměrů a složitějších tvarů bez proklouznutí plechu. Válce jsou poháněné takový způsobem, že oběhová rychlost válců se přizpůsobí tloušťce plechu a nedochází k prokluzování.

Automatický zadní doraz

Automatický zadní doraz

Po založení plechu a sevření mezi válci se automaticky zasune zadní doraz a tím uvolní prostor pro pohodlnější zakružování.

Výměnný horní válec

Výměnný horní válec

Pro proměnlivou výrobu je možné stroj vybavit výměnným horním válcem. Válec měníme z důvodu přesnějšího zakružování různých tlouštěk plechu.

Běžné vybavení

 • Motorické nastavení válců
 • Motorické nastavení tloušťky plechu
 • Pneumaticky ovládaná zarážka plechu
 • NC ovládaný stroj s dotykovou obrazovkou
 • Proměnlivá rychlost rotace, pohon všech čtyř válců
 • Tepelně opracované válce s bombírováním
 • Nastavení až 200 programů po 50 krocích

Možnosti dalšího rozšíření

 • Povrchově tvrzené a broušené válce
 • Pneumaticky ovládaný vyhazovač výrobku
 • Horní podpěra plechu
 • Centrální mazání stroje
 • Vyměnitelná horní rolna
 • a další...

Kapacitní tabulka

Model RBA 42 RBA 52 RBA 60 RBA 70 RBA 85 RBA 100 RBA 120
Pracovní délka [mm] 530 1030 1030 1030 1530 1530 1030
Max. tloušťka plechu [mm] 1 1,2 1,5 1,8 2,5 2,4 4,5
Průměr horního válce 42 52 60 70 85 100 120