eMOB 2 BEND

Pohon
servoelektrický
Ovládání
CNC
Levopravá
rotace ohýb. hlavy
Výrobce
Amob
Flexibilní CNC ohýbačka trubek s několika patry nástrojů po obou stranách ohýbací hlavy. Servo elektrický pohon přináší rychlý a přesný pohyb jednotlivých os a zároveň snižuje nutnost údržby. Stroje řady eMOB 2BEND dokáží ohýbat od 10 mm do 80 mm vnějšího průměru trubky. eMOB 2BEND umožňují ohýbat v obou směrech pomocí rotační hlavy.

Kdo takový stroj používá?

Perfektní stroj pro sériovou výrobu, nebo časté změny výrobního programu. Jsou ideálním pomocníkem do 2 až 3 směnných provozů v mnoha odvětvích. Ohýbačky trubek umožňují ohýbání a zakružování levých i pravých ohybů na jednom stroji v jednom pracovním cyklu. Stroj je vybaven jednoduše nastavitelným a uživatelsky příjemným CNC systémem. Má možnost simulace ohybu a možných kolizí. Řada strojů eMOB 2BEND nabízí širokou škálu volitelného vybavení. Např. systém kompenzace ohybu s automatickou korekcí pro přesnější a efektivnější výrobu, booster pro těsné 1D rádiusy a mnoho dalšího.Ohýbačka trubek je vhodná pro zapojení do automatického systému podávání a odvádění materiálu. Vyrábíme a dodáváme zásobník trubek s podavačem, výběhové pásové systémy a dokážeme spárovat ohýbačku s robotickou rukou od většiny předních výrobců.

Technologie, které si zaslouží pozornost

Robotizace

Automatizace vkládání a vykládání bez obsluhy. Ohýbačku trubek je možné propojit s robotickou rukou a chapadlem pro zakládání polotovarů a vykládání hotových výrobků. Spolupracujeme s ABB, Fanuc, Yaskawa a dalšími.

Booster

Systém posuvu trubky do nástrojů větší silou, než dokáže ohýbačka trubek vyvinout pomocí přítlačné lišty. Dokážete vytvářet těsný rádius až 1D nebo zmírnit deformace při výrobě složitého ohybu.

Podavač trubek

Trubky nebo profily se vkládají v balíku pomocí VZV. Tento zásobník dokáže podat jednotlivou trubku, kterou si stroj samostatně zpracuje. Hotový výrobek ohýbačka trubek vyhodí na výběhový pás. Nepotřebuje tedy robotickou ruku pro práci.

CAD data

Amob systém běžící v českém jazyce na industriálním PC. Dokáže zpracovat CAD data od konstruktérů. Můžete vložit .step, .DXF, XYZ a další formáty. Vy už jen doladíte program korekcemi.

Simultánní pohyb

Řízené osy najedou na dané pozice současně. Odpadne čekání a výrazně se zkrátí výrobní čas na každém ohybu. Rozdíl poznáte zejména při výrobě složitých kusů.

Rotační hlava

Rotační hlava umožňuje pracovat s několika patry nástrojů. Na jednom výrobku můžete mít rozdílné rádiusy ohybu i zakružování. Tyto varianty navíc můžete použít při ohýbání vlevo tak i vpravo. Lze tak vyrobit díly, kde by jinak vznikala kolize.

Vybavení
stroje

Běžné vybavení
 • CNC systém řízení
 • Plně elektrický asistent přítlačné lišty
 • Paměť korekcí zpětného odpružení materiálu
 • Nastavení proměnného rádiusu
Možnosti dalšího rozšíření
 • Booster systém na hlavním vozíku
 • Automatická korekce úhlu ohybu
 • Vyhledávač sváru podle barvy
 • Software pro vysekávací machanismus
 • Lubrikace trnu, lubrikace vyhlazovače
 • Bezpečnostní oplocení a 3D scanner
 • Automatický systém mazání stroje
 • a další…

Dvě základní
varianty stroje

Technické parametry eMOB 35 eMOB 52
Max. kapacita [mm] Ø 35 x 2 Ø 52 x 2
Přesnost nastavení osy X [mm] ± 0,05 ± 0,05
Přesnost nastavení osy Y [°] ± 0,05 ± 0,05
Přesnost nastavení osy Z [°] ± 0,05 ± 0,05
Logo výrobce ohýbaček trubek, zakružovačke profilů a profilovacích linek - firmy AMOB

60 let zkušeností z Porta

Amob se zaměřuje na ohýbačky trubek, zakružovačky profilů, hydraulické lisy a speciální jednoúčelové stroje na zpracování plechu. Intenzivně se věnuje vývoji a zlepšování vyráběných strojů, aby mohl poskytnout kvalitní a cenově přijatelné řešení.

První krok
je na vás

Napište nám, co právě řešíte. Klidně v pár větách. Ozveme se vám do 2 dnů.
  Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí na ni zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.
  Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů.