fbpx

Levopravá rotační ohýbačka trubek - eMOB 2 BEND

Flexibilní CNC ohýbačka trubek s několika patry nástrojů po obou stranách ohýbací hlavy. Servo elektrický pohon přináší rychlý a přesný pohyb jednotlivých os a zároveň snižuje nutnost údržby. Stroje řady eMOB 2BEND dokáží ohýbat od 10 mm do 80 mm vnějšího průměru trubky. eMOB 2BEND umožňují ohýbat v několika směrech pomocí rotační hlavy.Pohon servoelektrický
Ovládání CNC
Výrobce AMOB Máquinas Ferramentas S. A


Kdo takový stroj používá?

Perfektní stroj pro sériovou výrobu, nebo časté změny výrobního programu. Tyto ohýbačky lze použít v jakémkoliv odvětví díky jejich univerzálnosti. Jsou ideálním pomocníkem do 2 až 3 směnných provozů. Ohýbačky trubek umožňují ohýbání a zakružování levých i pravých ohybů na jednom stroji v jednom pracovním cyklu. Stroj je vybaven jednoduše nastavitelným a uživatelsky přívětivým CNC systémem s možností simulace ohybu a kolize. Řada strojů eMOB 2BEND nabízí širokou škálu volitelného vybavení, mimo jiné i systém kompenzace ohybu s automatickou korekcí pro přesnější a efektivnější výrobu, booster pro těsné 1D rádiusy a mnoho dalšího. Ohýbačka trubek je vhodná pro zapojení do automatického systému podávání a odvádění materiálu. Vyrábíme a dodáváme zásobník trubek s podavačem, výběhové pásové systémy a dokážeme spárovat ohýbačku s robotickou rukou od většiny předních výrobců.

Výhody stroje

Robotizace

Robotizace

Automatizace vkládání a vykládání znamená nepoužívat obsluhu stroje. Ohýbačku trubek je možné propojit s robotickou rukou a chapadlem pro zakládání polotovarů a vykládání hotových výrobků. Dokážeme spojit s rukou výrobců ABB, Fanuc, Yaskawa a další.

Booster

Booster

Jedná se o systém posuvu trubky do nástrojů větší silou než dokážem ohýbačka trubek vyvinout pomocí přítlačné lišty. Dokážete tak vytvářet těsný rádius až 1D ohyb nebo zmírnit deformace při výrobě složitého ohybu. Ohýbanou trubek můžeme formovat v díky definici programu který booster ovládá.

Podavač trubek

Podavač trubek

Zásobník na trubky dodáváme ve více velikostech. Trubky nebo profily vkládáte v balíku pomocí VZV. Tento zásobník dokáže podat jednotlivou trubku, kterou si stroj samostatně podá a zpracuje. Hotový výrobek ohýbačka trubek vyhodí na výběhový pás. Nepotřebuje tedy robotickou ruku pro práci.

CAD data

CAD data

Amob systém běžící v českém jazyce na industriálním PC dokáže zpracovat CAD data z přicházející často přímo od konstruktérů. Můžete vložit Step, DXF, XYZ a další. Program si převede dodaná data pro své parametry a nastaví stroj pro výrobu.

Simultánní pohyb

Simultánní pohyb

Řízené osy najedou na dané pozice současně. Odpadne čekání a výrazně se zkrátí výrobní čas na každém ohybu. Rozdíl poznáte zejména při výrobě složitých kusů. Tento systém umožňuje výrazné snížení cycle time na jednotlivý díl.

Rotační hlava

Rotační hlava

Rotační hlava umožňuje pracovat s několika patry nástrojů. Na jednom výrobku můžete mít rozdílné rádiusy ohnutí podle nástrojů ve stroji v kombinaci se zakružováním. Tyto varianty navíc můžete použít při ohýbání vlevo tak i vpravo. Ohýbaný díl tak nebude kolidovat se strojem.

Standardní vybavení

 • CNC systém řízení
 • Plně elektrický asistent přítlačné lišty
 • Paměť korekcí zpětného odpružení materiálu
 • Nastavení proměnného rádiusu

Volitelné vybavení

 • Booster systém na hlavním vozíku
 • Automatická korekce úhlu ohybu
 • Vyhledávač sváru podle barvy
 • Software pro vysekávací machanismus
 • Lubrikace trnu, lubrikace vyhlazovače
 • Bezpečnostní oplocení a 3D scanner
 • Automatický systém mazání stroje
 • a další...

Kapacitní tabulka

Technické parametry eMOB 42 eMOB 52 eMOB 63 eMOB 80
Max. kapacita [mm] Ø 42 x 2 Ø 52 x 2 Ø 63 x 2 Ø 80 x 2
Přesnost nastavení osy X [mm] ± 0,05 ± 0,05 ± 0,05 ± 0,05
Přesnost nastavení osy Y [°] ± 0,05 ± 0,05 ± 0,05 ± 0,05
Přesnost nastavení osy Z [°] ± 0,05 ± 0,05 ± 0,05 ± 0,05