fbpx

Levopravá přesuvná ohýbačka trubek - eMOB LR

Velice produktivní a rychlá levopravá CNC ohýbačka trubek s několika patry nástrojů. Servoelektrický pohon přináší rychlý a přesný ohyb a zároveň snižuje nutnost údržby. Stroje řady eMOB LR dokáží ohýbat trubky od 6 mm do 32 mm vnějšího průměru. Stroje eMOB LR umožňují ohýbat v automatickém režimu levo/pravým směrem a sice pomocí přesunu celé ohybové hlavy.Pohon servoelektrický
Ovládání CNC
Výrobce AMOB Máquinas Ferramentas S. A


Kdo takový stroj používá? 

Levo pravá ohýbačka trubek je perfektní stroj pro tenčí trubky do 16 nebo 32 mm průměru. Perfektní pro tvarem složitý výrobek ať už se jedná o letecký průmysl a výrobu palivových cest, nebo v automotive u hydraulický, palivových i chladicích cest. Ohýbačky trubek LR umožňují nejen ohýbání, ale i zakružování dílů levo/pravým směrem v jednom automatickém cyklu. Stroj je vybaven jednoduše nastavitelným a uživatelsky přívětivým CNC řídícím systémem s možností simulace ohybu a kolize. Tato Ohýbačka trubek je vhodná pro zapojení do automatického systému podávání a odvádění materiálu. Vyrábíme a dodáváme zásobník trubek s podavačem, výběhové pásové systémy a dokážeme spárovat ohýbačku s robotickou rukou od většiny předních výrobců.

Možnosti stroje

Více pater nástrojů

Více pater nástrojů

Díky němu lze vytvářet ohyby navazující těsně za sebou nebo ohýbat několik rádiusů na jedné trubce. Jedno patro můžete osadit rolnami pro zakružování. Usnadní a zrychlí výrobu složitých dílců.

Simultánní pohyb

Simultánní pohyb

Řízené osy najedou na dané pozice současně. Odpadne čekání a výrazně se zkrátí výrobní čas na každém ohybu. Rozdíl poznáte zejména při výrobě složitých kusů. Tento systém umožňuje výrazné snížení cycle time na jednotlivý díl.

Těsný rádius - 1D ohyb

Těsný rádius - 1D ohyb

Jedná se o systém posuvu trubky do nástrojů větší silou než dokážem ohýbačka trubek vyvinout pomocí přítlačné lišty. Dokážete tak vytvářet těsný rádius až 1D ohyb nebo zmírnit deformace při výrobě složitého ohybu. Ohýbanou trubek můžeme formovat v díky definici programu který booster ovládá.

Robotizace

Robotizace

Automatizace vkládání a vykládání znamená nepoužívat obsluhu stroje. Ohýbačku trubek je možné propojit s robotickou rukou a chapadlem pro zakládání polotovarů a vykládání hotových výrobků. Dokážeme spojit s rukou výrobců ABB, Fanuc, Yaskawa a další.

Podavač trubek

Podavač trubek

Zásobník na trubky dodáváme ve více velikostech. Trubky nebo profily vkládáte v balíku pomocí VZV. Tento zásobník dokáže podat jednotlivou trubku, kterou robotická ruka podá a ohýbačka trubek zpracuje. Hotový výrobek ohýbačka trubek vyhodí na výběhový pás.

CAD data

CAD data

Amob systém běžící v českém jazyce na industriálním PC dokáže zpracovat CAD data z přicházející často přímo od konstruktérů. Můžete vložit Step, DXF, XYZ a další. Program si převede dodaná data pro své parametry a nastaví stroj pro výrobu.

Ohýbání levých i pravých ohybů

Ohýbání levých i pravých ohybů

Ohýbačka eMOB 32 má specifický systém výměny nástrojů z pravé strany na levou a naopak. Díky tomuto jsme schopni ohýbat na stroji levé i pravé ohyby.

Korekce úhlu

Korekce úhlu

Servomotor detekuje pomocí nástrojů zpětné odpružení materiálu. Podle něj uloží do programu korekci pro další ohyb. Zrychluje tak nastavení produkce na novou šarži materiálu, respektive eliminuje obsluhu a její měření.

Běžné vybavení

 • CNC systém řízení
 • Plně elektrický asistent přítlačné lišty
 • Paměť korekcí zpětného odpružení materiálu
 • Nastavení proměnného rádiusu

Možnosti dalšího rozšíření

 • Booster systém na hlavním vozíku
 • Automatická korekce úhlu ohybu
 • Vyhledávač sváru podle barvy
 • Software pro vysekávací machanismus
 • Lubrikace trnu, lubrikace vyhlazovače
 • Bezpečnostní oplocení a 3D scanner
 • Automatický systém mazání stroje
 • a další...

Kapacitní tabulka

Technické parametry eMOB LR 16 eMOB LR 32
Max. kapacita [mm] Ø 16 x 2 Ø 32 x 1,5
Přesnost nastavení osy X [mm] ± 0,05 ± 0,05
Přesnost nastavení osy Y [°] ± 0,05 ± 0,05
Přesnost nastavení osy Z [°] ± 0,05 ± 0,05
Max. rádius ohybu [mm] 60 90
Max. pracovní délka [mm] 1400 / 2535 1400 / 2665