eMOB

Pohon
servoelektrický
Ovládání
CNC
Výrobce
Amob
CNC servoelektrická ohýbačka trubek s více patry nástrojů a zakružováním. Dosahuje velké přesnosti a rychlosti pohybu řízených os. Výměna nástrojů je zjednodušena díky automatickým nalezením počáteční pozice. Pohony pomocí servomotorů mají minimální nároky na údržbu. Všechny počítačem řízené osy umožňují nastavení a změny na jiný výrobek pouhým stisknutím tlačítka.

Kdo takový stroj používá

Emob najde své místo v automobilovém, leteckém, nábytkářském průmyslu i u výrobců, kteří ohýbání nabízí do kooperace. Ve své podstatě je tento stroj perfektní pro každého, kdo dokáže naplnit 2 až 3 směny ohýbáním nebo pro někoho, kdo hledá maximální přesnost výroby nebo často mění výrobní programy. Ohýbačka trubek eMOB CNC je poháněna servo elektrickými motory na všech řízených osách, proto dosahuje velmi vysoké přesnosti, opakovatelnosti a rychlosti při ohýbání trubek i profilů. Díky přehlednému softwaru dokážete změnit výrobní program během několika minut. Zvládá vyrábět velké množství dílů s vysokou opakovatelností. CNC a servo společně dosahují optimalizace pojezdů os tak, aby výrobní čas byl co nejkratší . Dále je možné napojení na podávací systémy, spojení s robotickou rukou a další řešení na míru.

Technologie, které si zaslouží pozornost

Těsný rádius - 1D ohyb

Jedná se o systém posuvu trubky do nástrojů větší silou než dokážem ohýbačka trubek vyvinout pomocí přítlačné lišty. Dokážete tak vytvářet těsný rádius až 1D ohyb nebo zmírnit deformace při výrobě složitého ohybu. Ohýbanou trubek můžeme formovat v díky definici programu který booster ovládá.

Simultánní pohyb

Řízené osy najedou na dané pozice současně. Odpadne čekání a výrazně se zkrátí výrobní čas na každém ohybu. Rozdíl poznáte zejména při výrobě složitých kusů. Tento systém umožňuje výrazné snížení cycle time na jednotlivý díl.

Více pater nástrojů

Díky němu lze vytvářet ohyby navazující těsně za sebou nebo ohýbat několik rádiusů na jedné trubce. Jedno patro můžete osadit rolnami pro zakružování. Usnadní a zrychlí výrobu složitých dílců.

Děrování

Perfektní systém pro děrování trubky přímo v nářadí bez instalace dalšího vybavení. V jednom procesu ohnete trubku a zároveň ji děrujete na přesném místě. Řešení hledají výrobci nábytku i ti co výrobek zinkují nebo použijí KTL.

Hledání sváru

Čidlo detekuje svár pomocí barevných změn na trubce. Vozík následně trubku nastaví do správně zvolené polohy pro ohýbání. Zamezí tak špatnému vložení trubky a tím i poškození ohybu.

Korekce úhlu

Servomotor detekuje pomocí nástrojů zpětné odpružení materiálu. Podle něj uloží do programu korekci pro další ohyb. Zrychluje tak nastavení produkce na novou šarži materiálu.

Vybavení
stroje

Běžné vybavení
 • CNC systém řízení
 • Plně elektrický asistent přítlačné lišty
 • Paměť korekcí zpětného odpružení materiálu
 • Nastavení proměnného rádiusu
Možnosti dalšího rozšíření
 • Booster systém na hlavním vozíku
 • Automatická korekce úhlu ohybu
 • Vyhledávač sváru podle barvy
 • Software pro vysekávací mechanismus
 • Lubrikace trnu, lubrikace vyhlazovače
 • Bezpečnostní oplocení a 3D scanner
 • Automatický systém mazání stroje
 • a další…

Kapacita stroje

Technické parametry eMOB 42 eMOB 52 eMOB 63 eMOB 80 eMOB 100 eMOB 130 eMOB 150
Max. kapacita [mm] Ø 42 x 2 Ø 52 x 2 Ø 63 x 2 Ø 80 x 2 Ø 100 x 2 Ø 130 x 2 Ø 150 x 3
Řízené osy [počet] 9 9 9 10 10 10 10
Přesnost nastavení osy Y [mm] ± 0 05 ± 0 05 ± 0 05 ± 0
Přesnost nastavení osy Y [°] ± 0 05 ± 0 05 ± 0 05 ± 0
Přesnost nastavení osy Z [°] ± 0 05 ± 0 05 ± 0 05 ± 0
Max. rádius ohybu [mm] 240 230 350 400 400 400 400
Logo výrobce ohýbaček trubek, zakružovačke profilů a profilovacích linek - firmy AMOB

60 let zkušeností z Porta

Amob se zaměřuje na ohýbačky trubek, zakružovačky profilů, hydraulické lisy a speciální jednoúčelové stroje na zpracování plechu. Intenzivně se věnuje vývoji a zlepšování vyráběných strojů, aby mohl poskytnout kvalitní a cenově přijatelné řešení.

První krok
je na vás

Napište nám, co právě řešíte. Klidně v pár větách. Ozveme se vám do 2 dnů.
  Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí na ni zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.
  Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů.