PRCN I line

Pohon
hydraulický
Ovládání
CNC
Výrobce
Rico
Výkonné, produktivní a velice přesné hydraulické ohraňovací lisy. Lis je vyvinutý pro velmi přesné ohýbání plechu díky speciálnímu rámu, který umí roznést sílu rovnoměrněji než klasické ohraňovací lisy. Výhoda je u hranění dlouhých plechů i při kolísání kvality vstupního materiálu.

Kdo takový stroj používá

Tyto stroje najdete v různých odvětví strojírenství. Všichni ale mají jedno společné, vyrábí velmi přesné díly a to co nejsnazším způsobem. Jedná se o stroj který se velmi snadno představuje na jinou výrobu, a tak je vhodný do zakázkových zámečnictví. Na druhou stranu díky své dlouholeté přesnosti, a to díky velmi pevnému rámu, uložení pístů v olejové převodovce spojující rám s pístem, je tento stroj oblíbený v sériové výrobě. Ohraňovací lis Rico PRCN v této řadě i je perfektním řešení tam kde má stát samostatný stroj ovládaný z pozice obsluhy nebo z pozice přípravách nebo konstruktéra který jen posílá data do stroje.

Technologie, které si zaslouží pozornost

Kyvná ramena beranu

Delší životnost stroje a zachování stabilní přesnosti mnoho let. To vše přináší uložení pístů do beranu pomocí speciálních kloubů. Klouby umí vychýlit beran až o 50 mm. Toto naklopení je možné díky patentovanému kloubovému systému v olejové lázni.

H - BOX rám

Uspořádání rámu zajišťuje lepší vlastnosti během ohybu delších plechů. Snižuje nutnost bombírování spodního stolu až o 50%. Výrobek zůstává v tolerancích i při drobných změnách vlastností plechu.

Delem DA 66

Až 8 řízených os, příjemné uživatelské ovládání na dotykové obrazovce, vzdálená podpora. Dokážete nastavit program na obrazovce stroje nebo v offline programu třeba v konstrukci a poslat data do stroje ať už pomocí USB nebo ethernetovým spojením. Jedná se o velmi oblíbený a přehledný systém ovládání.

Akas AK3

Dojezd nástroje těsně nad plech 0,5 mm zrychluje výrobu až o 30%. Systém vyvinutý společně s firmou Fiessler přináší velké úspěchy tam, kde je důležitá produktivita. Rico má postavený stroj s možností rychlé reakce elektroniky a hydrauliky aby stihl zastavit na extrémně krátkém úseku.

Willa upínání

Hydraulické upínky Willa na horní liště přináší snadnou výměnu razníků. Díky spodnímu stolu Willa včetně bombírovacího systému řízeného CNC ovládáním budete měnit výrobní program během minut. Existuje obrovské množství nástrojů, které dodáváme přímo ke stroji.

RICO zadní dorazy

Zadní dorazy vlasní výroby perfektně komunikují s řízením a celým stroje. Konfigurace dorazů vám přinese možnosti vybrat si jen to co opravdu potřebujete pro svou výrobu. Dorazy jsou seno elektricky ovládané, jsou tedy bez údržby s vysokou přesností najetí do pozice a vysoké rychlostí i odezvou.

Vybavení
stroje

Běžné vybavení
 • Ovládací systém Delem DA 66 + Profile TL offline software
 • Přední bezpečnostní laser AKAS LC-II F
 • SFS přední podpěry plechu
 • BGR zadní doraz ( řízené osy X, R )
 • Horní a spodní upínání nástrojů typu Promecam
Možnosti dalšího rozšíření
 • Ovládácí systém Delem DA 69 + Profile TL offline software
 • Přední bezpečnostní systém AKAS 3P
 • Mechanické nebo pneumatické přední podpěry plechu
 • Manuální / CNC bombírování
 • BGT / BGR Zadní doraz ( řízené osy X,R,Z1,Z2, X5 / X1,X2,R1,R2,Z1,Z2 )
 • Mechanické / pneumatické / hydraulické upínání nástrojů typu WILA/
 • Promecam
 • a další…

Kapacita modelů

Další modely naleznete v katalogu. Pokud potřebujete přizpůsobit stroj na míru, neváhejte nás kontaktovat.

Pracovní délka [mm] Lisovací síla [t]
Nejmenší standardní model – PRCN 2070 2100 70
Největší standardní model – PRCN 40200 4100 200

Lisy a nůžky na vysoké úrovni

Rico vyrábí ohraňovací lisy a hydraulické nůžky na plech s velkým citem pro detail a precizní práci. Rodinná firma poskytuje špičkové řešení v rámci přesnosti i stability a zároveň konfiguraci stroje na míru speciálním potřebám zákazníka

První krok
je na vás

Napište nám, co právě řešíte. Klidně v pár větách. Ozveme se vám do 2 dnů.
  Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí na ni zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.
  Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů.