PRCB

Pohon
hydraulický
Ovládání
CNC
Výrobce
Rico
Ohraňovací lisy RICO PRCB jsou univerzální stroje na ohýbání plechu. Už v základní konfiguraci nabízejí vynikající výkon a vysokou přesnost ohýbání. Precizně provedená hydraulika je velmi tichá a tak je příjemné se strojem pracovat. Přesnost ohýbání zajišťuje perfektní rám stroje, asynchronní řízení beranu pomocí 2 nezávislých měřidel v kombinaci s vynikající proporčně řízenou hydraulikou.

Kdo takový stroj používá?

Perfektní v zámečnictví, menších i velkých firmách, kde pracují jako samostatná jednotka bez nutnosti zapojení do složitých řídicích systémů. Ohraňovací lis je vhodný jak pro výrobu jednoduchých dílů jako jsou L a U profily, tak i složitějších krabiček. Již v základu má tento lis velkou světlou výšku i zdvih beranu a tak snadno vyrobíte i rozměrově velký díl. Pokud by to nestačilo jsme flexibilní a vyrobíme větší než standardní. Stroj velmi dobře konfigurovatelný v ovládání Delem i Cybelec, nabízíme Willa i Promecam upínání mechanické nebo hydraulické a mnoho typů zadních dorazů které si vyrábíme sami.

Technologie, které si zaslouží pozornost

Vyložení 400 mm

Vyložení vám umožní vozit do stroje delší plech se vejde mezi bočnice rámu. Rico PRCB nabízí již v základu 400 mm hloubku. Můžete tak vyrábět dlouhé dílce kde využijete celou pracovní délku do této hloubky. Navíc můžete použít ještě delší díl, udělat řez a ohnout plech na dvakrát.

Rychloupínky Rico

Základní rychlo-upínky typu Promecam, které umožňují nástroj snadno vyndat směrem dolu a ne do strany a stejně tak je nasadit jednoduchým zacvaknutím směrem nahoru. Nemusíte tedy rozebrat celý stroj abyste vyndali nebo nandali nástroje doprostřed stroje.

Delem DA 53

3 řízené osy, příjemné uživatelské ovládání na dotykové obrazovce. Už v základním ovládání, které dokáže stroj nastavit v synchronizaci Y1 a Y2 a ovládat zadní dorazy X a R včetně CNC motorického bombírování. Jednoduché ale účinné ovládání pro běžné ohýbání plechu.

Akas AK3

Dojezd nástroje těsně nad plech 0,5 mm zrychluje výrobu až o 30%. Systém vyvinutý společně s firmou Fiessler přináší velké úspěchy tam, kde je důležitá produktivita. Rico má postavený stroj s možností rychlé reakce elektroniky a hydrauliky aby stihl zastavit na extrémně krátkém úseku.

Tandem

Někdy je lepší použít tandemové spojení dvou strojů než mít jeden extra velký. Rico dokáže spárovat dva stroje tak že je můžete použít jako jeden dlouhý nebo jako dvě samostatné jednotky. Můžete vyrábět i dlouhé díly až v základu do hloubky 400 mm nebo až 750 mm s extra vyložením.

Úprava stroje na míru

Díky flexibilitě výrobce RICO je možné upravit stroj zákazníkovi na míru. Různé velikosti vyložení beranu, speciální rozměry stroje, podpěry, zadní dorazy nebo speciální upínání nástrojů. Dokážeme najít řešení pro Váš projekt tak, aby správně a stabilně fungoval v oblasti ohraňování.

Vybavení
stroje

Běžné vybavení
 • Ovládání pomocí systému Delem DA-53T CNC v češtině
 • Přemístitelný ovládací pedál
 • 3 CNC řízené osy:Y1+Y2+X
 • 4 manuálně stavitelné osy: R1 + R2 + Z1 + Z2
 • Zadní doraz (osa X + R)
 • Přední podpěry plechu SFS
 • Přední krytí: Akas II-F bezpečnostní laser (kategorie IV) + zadní krytí
 • Horní rychlo-upínky typu Promecam, manuální
 • Základní sada nástrojů razník + matrice
Možnosti dalšího rozšíření
 • Delem DA-66T grafické 2D/3D
 • CNC bombírovací stůl
  Různé typy Willa /
 • Promecam upínek
 • Hydraulické upínky Promecam / Willa
 • Přední posuvné podpěry SFA
 • CNC automatické ovládání dalších os – R, Z1 + Z2, X5
 • a další…

Kapacita modelů

Další modely naleznete v katalogu. Pokud potřebujete přizpůsobit stroj na míru, neváhejte nás kontaktovat.

Pracovní délka [mm] Lisovací síla [t]
Nejmenší standardní model – PRCB 1530 1600 30
Největší standardní model -PRCB 60600 6100 600

Lisy a nůžky na vysoké úrovni

Rico vyrábí ohraňovací lisy a hydraulické nůžky na plech s velkým citem pro detail a precizní práci. Rodinná firma poskytuje špičkové řešení v rámci přesnosti i stability a zároveň konfiguraci stroje na míru speciálním potřebám zákazníka

První krok
je na vás

Napište nám, co právě řešíte. Klidně v pár větách. Ozveme se vám do 2 dnů.
  Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí na ni zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.
  Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů.