fbpx

Ohýbačka trubek trnová - MDH

Základní model trnové ohýbačky trubek. Stroj vyniká robustní konstrukcí, snadným nastavením a ovládáním. Ohýbačku nabízíme ve 2 variantách ovládání (CN1,CN2). Plně vybavený stroj pracuje již s ohybovým rádiusem od 1,5 D. Kapacita těchto strojů je od průměru 10 do 90 mm vnějšího průměru trubky.Pohon elektromechanický
Ovládání NC
Výrobce AMOB Máquinas Ferramentas S. A


Kdo takový stroj používá?

Tento stroj je vhodný pro menší a střední firmy, které hledají ohýbačku pro menší a středně velké projekty, testování, ale i nepřetržitou jednoúčelovou výrobu. Mnoho firem volí tento model pro jeho nízké pořizovací náklady a velmi jednoduché ovládání. Na stroji je možné ohýbat i malé rádiusy, již od 1,5 násobku průměru trubky. Největší model dokáže ohýbat trubky až do průměru 90 mm. Osy jsou poháněny elektromechanickým motorem s převodovkou. Běžně používané nástroje jsou svěrač, ohýbací matrice, přítlačná lišta. V některých případech je nutné použít i vyhlazovač. Pro výběr nástrojů je potřeba znát parametry ohýbaného materiálu. Parametry jsou různé pro měkkou ocel, nerezové materiály nebo například měď či jiné materiály.

Možnosti stroje

NC ovládání

NC ovládání

MDH má dvě varianty ovládání CN1, vhodné pro ohyby v jedné rovině, např. výroba kolínek. Ovládání CN2 je vhodné pro prostorové ohyby, např. výfuky, výroba zábradlí a zakázková výroba. Systém umožňuje ukládat programy a nastavení.

Těsný rádius - 1,5D

Těsný rádius - 1,5D

Stroj umožňuje vyrábět již od 1,5 D ohybu i u nerezové trubky. Dokáže si poradit s tenkostěnou i silnostěnou trubkou. Ke kvalitnímu ohybu používáme hydraulicky ovládanou přítlačnou lištu, kuličkový trn a vyhlazovač nástroje.

Nástroje

Nástroje

Nástroje vám navrhneme a vyrobíme přesně pro vaše potřeby. Nepasují ale vždy do standardních tabulek, a tak se velmi často na vývoji zařízení pro vývojové projekty podílí i naše technické oddělení.

Ohýbání hranatých dílů

Ohýbání hranatých dílů

Pro ohýbání hranatých profilů používáme systém dělené hlavy. Ohybová matrice je dělená a po ohybu hydraulicky odskočí. .

Digitální odměřování osy X

Digitální odměřování osy X

Tento systém umožňuje snadné a přesné nastavení X osy s přesností na 0,1 mm, vhodné pro prototypovou výrobu a pro rychlejší odlazení prvních dílů

Různé profily

Různé profily

Na ohýbačkách AMOB je možné ohýbat i různě komplikované profily. Vždy záleží jen na správném návrhu nástrojů, se kterým rádi pomůžeme.

Běžné vybavení

  • NC řízení osy ohybu Y
  • Automatický vytahovač trnu
  • Automatický hydraulický svěrač trubky

Možnosti dalšího rozšíření

  • NC řízení osy rotace Z
  • Hydraulický asistent přítlačné lišty
  • Lubrikace trnu, lubrikace vyhlazovače
  • Prodloužení pracovní délky stroje
  • Dělená upínací hlava
  • a další...

Kapacitní tabulka

Technické parametry MDH 35 MDH 60 MDH 90
Max. kapacita [mm] Ø 35 x 3 Ø 60 x 3 Ø 90 x 4
Přesnost nastavení osy Y [°] ± 0,1 ± 0,1 ± 0,1
Přesnost nastavení osy Z [°] ± 0,05 ± 0,05 ± 0,05
Max. rádius ohybu [mm] 110 195 305
Pracovní délka [mm] 3000 3000 3000
Příkon stroje CN1 – CN2 [kW] 4,75 – 5 6,2 – 6,4 8 – 8,25