fbpx

Portálový rovnací lis - HSPS

HSPS jsou určené pro rovnání dílců různých tvarů a velikostí. S kapacitou až 400 tun dokážete narovnat většinu pálených plechů, svařených rámu nebo obrobků. Portálový lis ušetří spoustu času s manipulací i rovnáním díky svému posunu pístu nad dílem. Lis je manuálně ovládaný ve třech osách.Pohon hydraulický / motorické
Ovládání manuální
Výrobce Hidroliksan


Kdo takový stroj používá?

Hydraulický portálový lis je doceňovaným pomocníkem všude tam, kde je potřeba rovnat různé díly po vypálení, svařování, konstrukce celé, podvozky a mnoho dalšího. Využívají jej zákazníci napříč celým strojírenstvím a to již desítky let. Princip stroje spočívá v rovnání pomocí lisování a to bez neustálé manipulace s dílcem, který je umístěn na rovnacím stole a nad ním se pohybuje pomocí motorů hydraulický lis. Díky tomuto principu se ušetří hodně času, který by se vynaložil na manipulaci a zároveň máme neustále zafixovaný díl na přesně vyrovnaném stole. Ovládání je velice jednoduché pomocí ovladače, kde řídíme pohyby pístu i celého lisu v ose X a Y. Stroje se ve standartu dodávají od 100 po 400 TUN, ale není výjimkou úprava na stroje na míru. S návrhem a výběrem Vám velice rádi pomůžeme.

Výhody stroje

Dálkové ovládání

Dálkové ovládání

Stroj disponuje motoricky poháněnými osami X, Y , Z, které ovládáme pomocí dálkového ovladače. Dostanete se tak blíže k výrobku abyste viděli kde je potřeba trochu přidat nebo ubrat. Ovladač je standardně připojený kabelem ke stroji a má dostatečný dosah. Druhou variantou je radiem ovládaný bezdrátový ovladač.

Robustní stůl

Robustní stůl

Kvalitně svařená a obrobená konstrukce stolu zajištuje vysokou kvalitu pro rovnané díly a maximální sílu kterou potřebujete vyvinout u některých obrobků. Jedná se odvařený monoblok žebrované konstrukce s pracovním stolem.

Hydraulika

Hydraulika

Lis je vybavený hydraulickým systémem který pohybuje s pístem. Je možné nastavit maximální dosažitelný plat čímž snadno regulujete sílu kterou díl narovnáte, nebo jiný ohnete aniž byste jej poškodili.

Portálový systém

Portálový systém

Posuv portálového ramene a pístu v druhé ose je pomocí krokového elektromotoru. Umístění pístu je možné nastavit s dostatečnou přesností pro rovnání dílců. Velkou výhodu je že celý proces ovládá obsluha z jednoho ovladače a práce tak odsýpá.

Standardní vybavení

  • Svařovaná konstrukce stroje
  • Ovládání stroje pomocí dálkové ovladače
  • Motoricky poháněné osy X, Y, Z
  • Ovládání zdvhu pístu v jakékoliv pozici stolu
  • Regulace tlaku
  • CE certifikace stroje

Volitelné vybavení

  • Nestandardní velikost pracovního stolu
  • Nestandardní velikost pracovního prostoru
  • a další