fbpx

Pro lisování za tepla - SMC-HHRP

Standardně vyrábíme “horké” lisy v kapacitách 100 až 3.000 tun. Lisy jsou konstrukce typu H, která zaručuje velkou tuhost a stabilitu po celou životnost stroje. Vyhřívání zajišťují odporové plechy uložené ve stolech lisu které je možné vyhřívat až do teploty 200 C. NC řízení pak ovládá pohyby lisu i ohřev rozdělený do více okruhů.Pohon hydraulický
Ovládání NC
Výrobce Hidroliksan


Kdo takový stroj používá?

Tento hydraulické lis se používá při výrobě kompozitních materiálů, kaučuků, gumy, pryže různého složení a mnoha dalších složek, které při své výrobě vyžadují teplo. Teplo vzniklé vyhříváním je izolováno od zbytku stroje tak aby nepoškodilo stroj samotný. Izolační materiál je vložený přímo do horního a spodního stolu lisu. Ovládání lisu je klíčem ke správné výrobě dílů. Umíme nastavit lis v mnoha režimech a přizpůsobit jej tak práci, která před námi prošla laboratorním testování nebo roky zkušeností vás, výrobců.

 

Možnosti stroje

H - konstrukce rámu

H - konstrukce rámu

Kvalifikovaně svařovaná a kontrolovaná konstrukce rámu zaručuje vysokou tuhost a stabilitu stroje i při zatížením velkými sériemi. Rám se nerozevírá, umožňuje tedy vysokou opakovatelnou výroby a zaručuje dlouhodobou životnost. Beran v rámu jezdí po 8 bodovém mazaném vedení které je možné seřizovat.

Ovládání

Ovládání

Díky uživatelsky příjemnému ovládání lze nastavit velice rychle a jednoduše. NC systém umožňuje kontrolovat horní, spodní i přechodovou pozici beranu, teplotu jednotlivých okruhů, zavírací sílu, oddech, časování a více. Všechny vytvořené programy je možné uložit do databáze a později vyvolat a použít ve stroji.

Vyhřívání

Vyhřívání

Díky odporovým deskám které zakomponujeme do pracovních stolů, budete schopni ovládat jednotlivé okruhy a nastavovat teplotu +/- 5C. Systém vyhřívání děláme často na míru podle specifikace výrobního programu.

Izolace

Izolace

Izolujeme pracovní stoly od rámu stroje tak aby teplota neovlivnila životnost a provozuschopnost hydraulického lisu. Vysoko pevnostní izolace zamezí přenosu tepla a zároveň vydrží vysoký tlak lisu.

Běžné vybavení

  • NC ovládání s dotykovým displejem
  • Možnost nastavení pozice a tlaku na dotykovém displeji
  • Lubrikace a vzduchové chlazení stroje
  • Optické závory
  • Stůl s T drážkami
  • CE certifikace stroje

Možnosti dalšího rozšíření

  • Ejektor
  • Zařízení pro vkládání / vykládání nástrojů
  • a další...