fbpx

Ekonomický hydraulický lis C - CFSS

Univerzální jednočinné lisy CFS typu C pro lehčí výrobu do lisovací síly 250 tun. Lisy s konstrukcí tvaru C je možné využít na všestranné tváření, dělení a další operace dle použitého nástroje. Pracovní stůl lze vybavit přidržovačem / vyhazovačem pro hlubokotahé lisování. Nastavení parametrů je pomocí koncových spínačů, nebo možného opčního NC ovládání.Pohon hydraulický
Ovládání manuální / NC
Výrobce Hidroliksan


Kdo takový stroj používá?

Jednoduché lisy CFS (typu C) pro lehčí výrobu, které díky praktickému přístupu ze tří stran umožňují lisovat delší dílce a zároveň mít dobrý přístup k nástrojům. Standardně jsou vyráběny v kapacitách 30 – 250 tun. CFS je používaným strojem zejména pro jednoduší lisování, menší série a proměnlivou výrobu. O přesnou a stabilní výrobu se postará masivní svařovaná konstrukce lisu a prověřené hydraulické a elektrické komponenty. Hydraulický lis dokáže přijet velkou rychlostí do místa lisování, zalisovat a poté se rychle vrátit do výchozí pozice. V horním a spodním stole jsou vyfrézovány T drážky pro snadné a rychlé uchycení nástrojů. Bezpečí obsluhy zajišťuje laserová světelná clona. Nastavení stroje je prostřednictvím regulátorů tlaku a koncových spínačů. Je možné opačně vybavit stroj NC řízením, které dokáže ovládat funkce stroje automaticky.

Možnosti stroje

Konstrukce rámů

Konstrukce rámů

Předními výhodami je přístup ze tří stran, kdy můžete do stroje vložit velký díl, který přesahuje ze stroje ven. Další výhodou je i velikost samotného lisu která je obvykle menší než u H lis stejných parametrů. C je univerzální lis pro všestrannou výrobu, perfektní i tam kde není jisté co přijde za práci další den.

Ovládání automatické

Ovládání automatické

Ovládání stroje je pomocí koncových spínačů, které určují odkud kam beran pojede. Spínače jsou manuálně nastavitelné pomocí šroubku. Kombinace nastavení pozice a tlaku, který se nastavuje tlakovým regulátorem ručně, umožňuje v tomto jednoduchém systému vyrábět v sériovou výrobu.

Stůl s T-drážkami

Stůl s T-drážkami

T-drážky vyfrézované v horním i spodním pracovním stole umožňuje rychlé a přesné upevnění nástrojů. Pro uchycení nástroje existují jednoduché mechanické upínky nebo hydraulické pro rychlou výměnu nástrojů.

Běžné vybavení

  • NC ovládání
  • Optická závora
  • Nastavení rychlosti, tlaku a pozice na dotykovém displeji
  • Stůl s T drážkami
  • CE certifikace stroje

Možnosti dalšího rozšíření

  • Variabilní rychlost
  • Ejektor
  • a další...