fbpx

Univerzální hlubokotahý lis C - CFDD

Stroj je vybaven spodním přidržovačem a vyhazovačem. Hydraulický systém je spojený a tak horní píst přetlačuje spodní, čímž perfektně udrží plech v nástroji. Můžeme volně nastavit tlak i rychlost obou pístů v NC systému. Stroje jsou vyráběny v modelových řadách do 250 tun.Pohon hydraulický
Ovládání NC
Výrobce Hidroliksan


Kdo takový stroj používá?

Stroje CFDD jsou vyhledávaným zařízením pro hlubokotahé lisování menších výrobků jako je výroba malých nádob, hrnců, krabiček a ostatních dílů, kde potřebujeme použít spodní přidržovač. Lis vychází z robustní svařované C konstrukce, která umožňuje obsluze přístup ze 3 stran. O  bezpečnost se starají mechanické zakrytování a optické závory. Nástroje se upínají do stolů pomocí T drážek. Systém řízení je většinou Siemens nebo Beijler a ovládá se pomocí NC dotykové obrazovky. Stroj dokáže přijet k materiálu ve vysoké rychlosti a poté následuje změna na pomalejší lisovací rychlost. Návrat pístu zpět může být opět ve vysoké rychlosti, což zajišťuje vysokou produktivitu. Dále je možné nastavit parametry jako jsou tlak, pozice, rychlost a další. Použité hydraulické a elektrické komponenty jsou od renomovaných výrobců.

Možnosti stroje

C - Konstrukce rámu

C - Konstrukce rámu

Předními výhodami je přístup ze tří stran, kdy můžete do stroje vložit velký díl, který přesahuje ze stroje ven. Další výhodou je i velikost samotného lisu která je obvykle menší než u H lis stejných parametrů. C je univerzální lis pro všestrannou výrobu, perfektní i tam kde není jisté co přijde za práci další den.

Hlubokotah

Hlubokotah

Stroj je vybavený spodním pístem, který je zapojený hydraulicky do systému tak, aby jej mohl horní píst přetlačovat. Ovládání pak umožňuje nastavení každého pístu samostatně v jeho síle, rychlosti i pozici. Snadno tak docílíte perfektního výrobku v hlubokém tahu.

Ovládání

Ovládání

Díky uživatelsky příjemnému ovládání lze nastavit velice rychle a jednoduše. NC systém umožňuje kontrolovat horní, spodní i přechodovou pozici beranu, tlak a rychlosti beranu. Všechny vytvořené programy je možné uložit do databáze a později vyvolat a použít ve stroji.

Stůl s T-drážkami

Stůl s T-drážkami

T-drážky vyfrézované v horním i spodním pracovním stole umožňuje rychlé a přesné upevnění nástrojů. Pro uchycení nástroje existují jednoduché mechanické upínky nebo hydraulické pro rychlou výměnu nástrojů.

Běžné vybavení

  • Ovládací panel s dotykovou obrazovkou
  • Bezpečnostní kryt a světelná závora
  • Ovládání dvouručním tlačítkem
  • Ukazatel tlaku
  • Chlazení vzduchem
  • T-drážky v obou stolech
  • CE certifikace stroje

Možnosti dalšího rozšíření

  • Vyhazovací válec
  • a další...