HDD

Pohon
hydraulický
Ovládání
NC
Výrobce
Hidroliksan
HDD mají vynikající vlastnosti při vysoké zátěži. Často se používají pro mělké tváření i pro hluboké tahy. Jedná se o stroje pro tváření, děrování nebo dělení velkých formátů plechu při kapacitě až 3.000 tun! Stroje HDD jsou vybaveny nejdůležitějšími funkcemi pro spolehlivé a produktivní řešení.

Kdo takový stroj používá

Používají se v lisovnách pro sériovou výrobu i jako samostatné jednotky pro různorodou výrobu nebo testování. Hydraulické lisy HDD je možné využít na všestranné lisování. Díky vícebodovému vedení beranu je stroj velmi přesný. Používá větší pracovní stoly než lis typu C a dokáže tak pojmout i nadměrné tvářecí nástroje. Vysoce přesný zpracovaný rám a stůl umožňují našim zákazníkům zpracovávat přesné produkty. Hydraulický lis dokáže přijet velkou rychlostí do místa lisování, zalisovat a poté se rychle vrátit do výchozí pozice. Kapacity hydraulických lisů HDD jsou standardně 100 – 3.000 tun. Větší kapacity je nutno konzultovat. Nastavení stroje je pomocí NC řízení, které dokáže ovládat všechny funkce stroje. Stroje jsou rozšiřitelné o hlubokotahé tváření. V případě potřeby dodáme ke stroji mobilní přípravky pro zavážení forem do stroje.

Technologie, které si zaslouží pozornost

Hlubokotahé tváření

Stroj je vybavený spodním pístem, který je zapojený hydraulicky do systému tak, aby jej mohl horní píst přetlačovat. Ovládání pak umožňuje nastavení každého pístu samostatně v jeho síle, rychlosti i pozici. Snadno tak docílíte perfektního výrobku v hlubokém tahu.

Spodní písty v rámu

Není potřeba vždy dělat jámu pro uložení stroje. Vyvinuli jsme systém jak umístit písty dovnitř rámu a stroj tak zůstává rozumně vysoký pro obsluhu a nepotřebuje žádnou jámu, je usazen na rovnou podlahu. Perfektní řešení pro toho, kdo nechce dělat výkop.

H - konstrukce rámu

Kvalifikovaně svařovaná a kontrolovaná konstrukce rámu zaručuje vysokou tuhost a stabilitu stroje i při zatížením velkými sériemi. Rám se nerozevírá, umožňuje tedy vysokou opakovatelnou výroby a zaručuje dlouhodobou životnost. Beran v rámu jezdí po 8 bodovém mazaném vedení které je možné seřizovat.

H - konstrukce rámu

Kvalifikovaně svařovaná a kontrolovaná konstrukce rámu zaručuje vysokou tuhost a stabilitu stroje i při zatížením velkými sériemi. Rám se nerozevírá, umožňuje tedy vysokou opakovatelnou výroby a zaručuje dlouhodobou životnost. Beran v rámu jezdí po 8 bodovém mazaném vedení které je možné seřizovat.

Ovládání

Díky uživatelsky příjemnému ovládání lze nastavit velice rychle a jednoduše. NC systém umožňuje kontrolovat horní, spodní i přechodovou pozici beranu, tlak a rychlosti beranu. Všechny vytvořené programy je možné uložit do databáze a později vyvolat a použít ve stroji.

Hydraulika

Perfektní provedení hydraulického systému pro dlouhodobý a stabilní provoz. Systém který pohání stroj je hydraulický a proto volíme pouze přední dodavatele hydraulických komponentů jako je Bosch Rexroth, nebo Parker.

Stůl s T-drážkami

T-drážky vyfrézované v horním i spodním pracovním stole umožňuje rychlé a přesné upevnění nástrojů. Pro uchycení nástroje existují jednoduché mechanické upínky nebo hydraulické pro rychlou výměnu nástrojů.

Vybavení
stroje

Běžné vybavení
 • NC ovládání s dotykovým displejem
 • Dvoutlačítkové ovládání
 • Regulátor tlaku
 • Optické závory
 • Stůl s T drážkami
 • CE certifikace stroje
Možnosti dalšího rozšíření
 • Variabilní rychlost
 • Spodní přidržovač / vyhazovač
 • Automatizace
 • Zařízení pro vkládání / vykládání nástrojů
 • a další…

40 let lisařské historie

Soustředí se výhradně na hydraulické lisy různých typů od dílenských po rychloběžné čtyřsloupové.

První krok
je na vás

Napište nám, co právě řešíte. Klidně v pár větách. Ozveme se vám do 2 dnů.
  Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí na ni zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.
  Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů.