HCFP

Pohon
hydraulický
Ovládání
NC
Výrobce
Hidroliksan
Hydraulické lisy řady HCFP jsou 4 sloupé konstrukce a vynikají svojí velmi vysokou přesností. Další výhodou těchto zařízení díky jejich konstrukci je přístup ze všech 4 stran. Tyto lisy jsou ovládány pomocí NC systému, kde je možnost nastavení mnoha parametrů. V nabídce jsou standardní stroje v tonážích do 500t a dále až do 1000t, kde se stroje navrhují podle potřeb zákazníka.

Kdo takový stroj používá

Stroje HCFP jsou vyhledávaným strojem pro svoji velmi vysokou přesnost při lisování. Zákazníci si vybírají tyto lisy do provozů, kde je kladen důraz na vysokou produktivitu, přesnost, případné zapojení do automatizované linky. Hlavními oblastmi jejich využití je automotive, lisovny a další provozy, kde je potřeba dodržet přísné výrobní normy. Lisy jsou vyráběny ve standardních řadách 100 – 500 t, vyšší tonáže se navrhují namíru až do 1000 t síly. HCFP je vybaveno dotykovou obrazovkou, kde je možné nastavit hodnoty jako jsou rychlosti, tlaky, pozice a mnoho dalších. Režim provozu stroje může být automatický nebo manuální pro odlazení nástrojů a výrobního procesu. Bezpečnost je řešena pomocí optických závor nebo mechanickými zábranami. Použité komponenty lisu jsou od renomovaných světových výrobců.

Technologie, které si zaslouží pozornost

4 sloupá konstrukce stroje

Tato konstrukce dosahuje nejpřesnějších hodnot paralelity horní a spodního stolu. Lze také použít pro lisování mimo osu beranu. Stroj tak dává velké možnosti jiným typům nástrojů než se používají u H lisů. Částečně nahrazuje samostatné vedení nástrojů.

Ovládání

Díky uživatelsky příjemnému ovládání lze nastavit velice rychle a jednoduše. NC systém umožňuje kontrolovat horní, spodní i přechodovou pozici beranu, tlak a rychlosti beranu. Všechny vytvořené programy je možné uložit do databáze a později vyvolat a použít ve stroji.

Stůl s T-drážkami

T-drážky vyfrézované v horním i spodním pracovním stole umožňuje rychlé a přesné upevnění nástrojů. Pro uchycení nástroje existují jednoduché mechanické upínky nebo hydraulické pro rychlou výměnu nástrojů.

Přístup do pracovního prostoru

Díky 4 sloupé konstrukci stroje je usnadněn přístup do stroje ze všech 4 stran pro vkládání materiálu nebo nástroje. Stroj tak může být zapojený do linky s použitím robota v kombinaci s obsluhou.

Hluboké tažení

Stroj je vybavený spodním pístem, který je zapojený hydraulicky do systému tak, aby jej mohl horní píst přetlačovat. Ovládání pak umožňuje nastavení každého pístu samostatně v jeho síle, rychlosti i pozici. Snadno tak docílíte perfektního výrobku v hlubokém tahu.

Hydrauliky

Perfektní provedení hydraulického systému pro dlouhodobý a stabilní provoz. Systém který pohání stroj je hydraulický a proto volíme pouze přední dodavatele hydraulických komponentů jako je Bosch Rexroth, nebo Parker.

Vybavení
stroje

Běžné vybavení
 • Regulátor tlaku
 • NC ovládání
 • Manometr ukazující tlak
 • Stoly s T drážkami
 • Chlazení vzduchem
 • CE certifikace stroje
Možnosti dalšího rozšíření
 • Optická závora
 • Proměnné rychlosti
 • Přípravky pro založení nástrojů
 • Vyhazovací válec
 • a další…

40 let lisařské historie

Soustředí se výhradně na hydraulické lisy různých typů od dílenských po rychloběžné čtyřsloupové.

První krok
je na vás

Napište nám, co právě řešíte. Klidně v pár větách. Ozveme se vám do 2 dnů.
  Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí na ni zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.
  Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů.