fbpx

Horizontální lis T SUPER - T SUPER

Hydraulické horizontální lisy T SUPER jsou na trhu již od roku 1957, kdy je společnost SIMASV uvedla na trh. Tento stroj vyniká díky své univerzálnosti použití. Jsou zajímavou alternativou k ohraňovacím lisům díky své flexibilně a nižším pořizovacím nákladům. T SUPER má uložení hydraulického pístu pod pracovním stolem. Ovládání je manuální, kdy nastavujeme pozici zdvihu pístu kolečkem. Boční doraz materiálu se také kastuje manuálně.Pohon hydraulický
Ovládání manuální
Výrobce SIMASV
Katalog


Všestranný pomocník pro sériovou výrobu i testování

Horizontální lisy SIMASV T Super jsou všestranná zařízení, na kterých je možné lisovat, rovnat, děrovat a dělit plech. Běžně na nich lze i ohýbat nebo zakružovat trubky a profily. Uplatnění najdou zejména ve výrobách jako jsou ocelové konstrukce, zakázkové výroby a mnoho dalších. Ke stroji je možno dodat celou řadu nástrojů pro jednotlivé výrobní operace. Stroj má patentově chráněné řešení uložení pístu pod pracovním stolem, to nabízí obsluze vyšší bezpečnost práce a širší výrobní možnosti. Ovládání stroje je manuální. Zdvih pístu nastavujeme velmi sensitivním kolečkem s odměřovací stupnicí a boční doraz se také nastavuje manuálně. Pracovní proces je spuštěn 2 tlačítkovým ovládáním na stroji, nebo nožním pedálem.

Výhody horizontálního lisu T SUPER

Odladění prvního dílu

Odladění prvního dílu

Přesné nastavení zdvihu mechanickým komponentem, který nemá odezvu. Nastavení je v reálném čase a velmi citlivé. Umožňuje odladění hned prvního dílu.

Uložení pístů

Uložení pístů

Patentované uložení pístů pod pracovním stolem umožňuje zvětšení možností výroby. Na stole nepřekážejí držáky, uložení a píst. Výhodou je větší pracovní plocha pro nástroje a ohýbaný díl, který je tímto téměř neomezený.

Univerzálnost

Univerzálnost

Stroj lze osadit mnoha typy nástrojů, jeden stroj je tedy využitelný pro mnoho výrobních operací. Můžete ohýbat plech, plné profily a tyče, můžete děrovat, vytvářet více ohybů v jednom kroku, dělit, stříhat plné i duté profily. Můžete lisovat i montovat díly do sebe.

Velká pracovní plocha

Velká pracovní plocha

Díky velké pracovní ploše je práce na stroji mnohem pohodlnější. Můžete si odložit díly i měřidla přímo na stůl. Nepřekáží vám píst ani jeho komponenty. Pracovní stůl je dostatečně velký pro všestranné použití a rychlou výměnu dílů i nástrojů.

Řízené mazání

Řízené mazání

Všechny typy jsou vybaveny ručním mazacím čerpadlem (u typů nad 40 tun automatickým čerpadlem), které dávkují mazivo do důležitých částí stroje tak, aby byla zachována dlouhá životnost.

Běžné vybavení

 • Dorazová tyč 500 mm
 • Rychloupínací nástroje, výška hřídele 120 mm
 • Volič rychlosti přiblížení a oddálení
 • Elektrický pedál
 • Bezpečnostní tlačítko
 • Manuál v českém jazyce
 • CE certifikace stroje

Možnosti dalšího rozšíření

 • Nastavovací kolečko s vizualizací posuvu
 • Police na straně stroje
 • Mnoho různých druhů nástrojů
 • a další...

Kapacitní tabulka

Pracovní stůl [mm]: 630x1100
Max. pracovní tlak [t]: 22
Zdvih [mm]: 200
Variabilní rychlost: pomalá/rychlá
Kapacita lisování [mm]: 120 x 15