fbpx

Horizontální lis - T DIGIT CN2

Hydraulické horizontální lisy T DIGIT CN2 od společnosti SIMASV jsou vylepšenou verzí strojů T SUPER a to díky automatickému nastavení a ovládání dvou os X a Y. Tento stroj vyniká díky své univerzálnosti použití. Jsou zajímavou alternativou k ohraňovacím lisům díky své flexibilně a nižším pořizovacím nákladům. T DIGIT CN2 má uložení hydraulického pístu pod pracovním stolem. Ovládání je NC, kdy nastavujeme pozice os X(ohyb)a Y(polohovač).Pohon hydraulický
Ovládání NC
Výrobce SIMASV


Kdo takový stroj používá?

Horizontální lisy T Digit CN2 jsou běžně použitelné v malých kovovýrobách, zámečnictvích, ale i v daleko větších provozech. Své uplatnění najdou u výrobců nábytku, ocelových konstrukcí a dalších zakázkových výrobách. Díky svojí univerzálnosti na nich lze lisovat, ohýbat, rovnat, děrovat, dělit plech, ohýbat nebo zakružovat trubky a profily. Na tomto stroji určitě najdete ještě další z mnoha využití. Ke stroji je možno dodat celou řadu nástrojů pro jednotlivé výrobní operace. Stroj má patentově chráněné řešení uložení pístu pod pracovním stolem. To nabízí obsluze vyšší bezpečnost práce a širší výrobní možnosti. Ovládání osy X-zdvihu a osy Y-polohování  je pomocí NC s přesností polohování na 0,1mm, ostatní nastavení se provádějí manuálně. Pracovní proces je spuštěn 2 tlačítkovým ovládáním na stroji nebo nožním pedálem. Stroj má paměť na 550 programů po 15-ti řádcích. Programy lze zálohovat pomocí USB.

Možnosti stroje

NC řízení - 2 ovládané osy

NC řízení - 2 ovládané osy

Díky možnosti nastavení osy zdvihu a bočního dorazu v NC řízení a vytvoření programu, změna výrobního programu pouhým kliknutím v řízení na jiný program. Stroj se automaticky přenastaví na jiný program. Ušetříte tak čas představením a odladěním prvního dílu. Perfektní pro někoho kdo často mění výrobu.

Uložení pístů

Uložení pístů

Patentované uložení pístů pod pracovním stolem umožňuje zvětšení možností výroby. Na stole nepřekážejí držáky, uložení a píst. Výhodou je větší pracovní plocha pro nástroje a ohýbaný díl, který je tímto téměř neomezený.

Velká pracovní plocha

Velká pracovní plocha

Díky velké pracovní ploše je práce na stroji mnohem pohodlnější. Můžete si odložit díly i měřidla přímo na stůl. Nepřekáží vám píst ani jeho komponenty. Pracovní stůl je dostatečně velký pro všestranné použití a rychlou výměnu dílů i nástrojů.

Univerzálnost

Univerzálnost

Stroj lze osadit mnoha typy nástrojů, jeden stroj je tedy využitelný pro mnoho výrobních operací. Můžete ohýbat plech, plné profily a tyče, můžete děrovat, vytvářet více ohybů v jednom kroku, dělit, stříhat plné i duté profily. Můžete lisovat i montovat díly do sebe.

Řízené mazání

Řízené mazání

Všechny typy jsou vybaveny ručním mazacím čerpadlem (u typů nad 40 tun automatickým čerpadlem), které dávkují mazivo do důležitých částí stroje tak, aby byla zachována dlouhá životnost.

Běžné vybavení

 • Programovací systém SIMplylogic by SIMASV
 • CN2 - řízená osa ohybu a bočního dorazu
 • Volič rychlosti přiblížení a oddálení
 • Regulátor tlaku
 • Elektrický pedál
 • Manuál v českém jazyce
 • Prohlášení „CE“

Možnosti dalšího rozšíření

 • Držák matrice - rychlá výměna (výška 120 mm)
 • Držák razníku - rychlá výměna (výška 120 mm)
 • Razník R-3 mm (height 120 mm)
 • Mnoho různých druhů nástrojů
 • a další...