Dílenský lis Dílenský lis

MAQ DL

Profesionální hydraulický montážní či dílenský lis vhodný pro každodenní práci. Robustní svařený rám je pevný i po letech práce. Lisovací sílu lze regulovat pomocí tlakoměru. Je možné pracovat na jakémkoli místě stolu, který se dá zároveň posunout na několik pracovních výšek. Ruční pumpa zvyšuje citlivost při lisování, rovnání nebo ohýbání. Navíc můžeme zvětšit pracovní prostor nebo stroj postavit celý podle vás.

Lisovací síla: 80 - 600 tun

prohlédnout kapacity→

Chci získat nabídku na produkt


Kliknutím na tlačítko Odeslat souhlasíte s Podmínkami a Zásadami ochrany osobních údajů

Použití MAQ DL

Dílenské lisy se často používají pro rovnání hřídelí, profilů, nosníků, vylisování a nalisování pouzder a ložisek, ale také pro zátěžové zkoušky nebo testování nástrojů. Na každém stroji je vyměnitelná koncovka pístu, kterou je možné nahradit různými nástroji (děrování, ohýbání, lisování a další). Naši zákazníci je mají v malých zámečnických dílnách i velkých provozech včetně automotive.

nákres stroje

Lisovací síla [t]: 80
Zdvih [mm]: 400
A: 2350
B: 850
C: 1350
D: 920
E: 300
H: 900

Chci získat nabídku na produkt


Kliknutím na tlačítko Odeslat souhlasíte s Podmínkami a Zásadami ochrany osobních údajů

Ovládání a funkce

Hydraulický systém je poháněný elektromotorem a ovládaný pomocí páky. Při větším vychýlení páky stroj zvyšuje průtok a tím rychlost nebo sílu. Ve chvíli, kdy ruční páku pustíte, stroj se zastaví a udržuje přibližný dosažený tlak. Praktickým vybavením je hydraulický regulátor, který omezuje maximální tlak, který je zobrazen na manometru. Všechny modely je možné vybavit pístem posuvným do stran – nastavení je manuální.

Robustní rám

Robustní rám

Konstrukce rámu je svařená. Díky svařeným spojům jsou výrobky přesné a stabilní. Navíc si udrží stejnou přesnost i po letech intenzivní práce.

Regulace síly

Regulace síly

Maximální sílu si nastavte jednoduše otočením kolečka, které utahuje nebo povoluje ventil. Hodnotu uvidíte na manometru.

Posuvný válec

Posuvný válec

Stroj může mít posuvný hlavní válec do stran. Manuálně povolíte 4 šrouby a posunete celý píst doleva nebo doprava. Dostanete tak píst na místo kam předtím nedostáhl.

Polohování stolu

Polohování stolu

Pracovní výšku strolu můžete nastavit tak, že upevníte stůl k pístu pomocí řetězů. Stůl lehce přizvednete a vyjmete zarážky. Poté pomocí pístu umístíte stůl na vybranou pozici , opět upevníte zarážkami.

Ruční pumpa

Ruční pumpa

Pokud je stroj vybavený ručním ovládáním, můžete lisovat pomocí páky, kterou pumpujete olej do systému. Stroj tak dosahuje velké přesnosti posuvu a můžete například rovnat díly s použitím strojních hodinek.

Stroj na míru

Stroj na míru

Máte malý prostor a potřebujete užší pracovní stůl nebo vám naopak místo nestačí? Dokážeme pro vás navrhnout a vyrobit stroj, který bude odpovídat vašim výrobním potřebám.