fbpx

Zakružovačka plechu asymetrická - BIP

Asymetrická zakružovačka plechu se dvěma poháněnými válci a jedním přítlačným. Elektromechanický pohon otáčení a nastavení přítlačného válce. Vynikající zařízení pro občasné zakružování tenčích plechů. Stroj je vhodný pro zkružování válcových i kuželových tvarů. Společnost BIKO je dceřinou společností předního světového výrobce zakružovaček Faccin.Pohon elektromechanický
Ovládání manuální
Výrobce Biko


Kdo takový stroj používá?

Tyto stroje jsou vhodné pro firmy, kde zakružují menší množství dílů většinou tenkých plechů do 8 mm. Časté použití bývá do oddělení údržby, klempířské dílny a ostatních provozech, kde je zkružování jako doplňková činnost nebo se jedná o výrobu v malých sériích. Stroj se vyznačuje snadným ovládáním a dokáže předohýbat i zakružovat kužely. Asymetrické zakružovačky plechu jsou elektromechanické stroje s robustní konstrukcí zaručující stabilitu. Tyto stroje mají dva poháněné válce a jeden přítlačný válec, který určuje průměr zakrouženého dílce. Přítlak spodního válce je manuálně nastavitelný a postranní válec je motoricky stavitelný. Stroj je vybaven displejem, který zobrazuje aktuální pozici bočního válce. Horní válec je výklopný do strany pro snadné vyjmutí zakrouženého dílu.

Výhody stroje

Snadné vyjmutí dílu

Snadné vyjmutí dílu

Horní válec se vyklápí na kyvném rameni od stroje, aby bylo možné pohodlně vyjmout zakružovaný díl. Ovládání je manuální a zajišťuje se rycholupínkou.

Uložení válců

Uložení válců

Geometrické uložení válců připomíná čtyřválcovou zakružovačku, kde chybí jeden postranní válec. Díky tomu dokážete předohnout jednu stranu plechu s minimálním rovným koncem. Plech otočíte a předohnete i druhou stranu.

Zakružování kůželů

Zakružování kůželů

Zakružovačka plechu dokáže již v základu naklopit válce. Poté obsluha vloží plech opřený o koncovou zarážku a zakrouží kužel. Každý stroj BIP je již v základu vybavený na zakružování kuželů.

Zakružování profilů

Zakružování profilů

Stroj lze rozšířit o možnost zakružování profilů na konci válců. Je možné dokoupit vhodné rolny na daný profil. Jedná se o zakružování rolnami které se nasadí na konec válců. Tato možnost je vhodná pro občasné kroužení profilů.

Běžné vybavení

  • Kalené válce
  • Zařízení pro zakružování kuželů
  • Digitální odečítání pozice přítlačného válce
  • Bezpečnostní lanko okolo stroje
  • CE certifikace stroje

Možnosti dalšího rozšíření

  • Nástroje pro zakružování malých profilů (rolny)
  • a další

Kapacitní tabulka

Šířka [mm] Tloušťka plechu [mm]
Nejmenší model 1050 7
Největší model 3050 5

Podle vašich potřeb nabídneme vhodný stroj i mimo tyto hodnoty. Prosíme, upřesněte v poptávce rozsah plechů, které chcete zakružovat.