fbpx

Svařovací automat na rohy - Cornerweld 300 a 500

Cornerweld 300 a 500 je přímo určený k produktivnímu a velmi kvalitnímu svařování rohů. Tento stroj byl speciálně vyvinut na svařování rohů o max. délce hrany až 500 mm. Upnutí výrobku zajišťuje pneumatický systém. Řízení stroje je pomocí dotykové NC obrazovky, která umožňuje uložení a nastavení parametrů jednotlivých programů.Pohon servoelektrický, pneumatický
Ovládání NC
Výrobce Schnelldorfer Maschinenbau - Perfection welds together


Kdo takový stroj používá?

Stroje Cornerweld 300 a 500 jsou určené pro profesionální svařování rohů do 500 mm délky. Jejich uplatnění najdete v odvětvích jako automotive, výroba světel, zakázkové výroby, gastro a mnoha dalších. Stroj dokáže svařovat ve velmi vysoké kvalitě sváru bez zabarvení, to znamená že není potřeba dalších operací jako je broušení a moření. Upínací systém je pneumatický a navíc i velmi bezpečný, nemůže dojít ke zranění obsluhy. Nastavení svařovacích a dalších prametrů lze nastavit na dotykovém NC panelu, kde je navíc možné jednotlivé programy editovat a ukládat. Stroj disponuje pamětí až na 200 programů. Veškeré použité komponenty na stroji jsou od renomovaných světových výrobců a to zaručuje velmi vysokou stabilitu stroje a velmi vysokou kvalitu svařování  po dlouhou dobu.

Možnosti stroje

NC řízení s pamětí

NC řízení s pamětí

Stroj je vybavený přehledným NC řízením, kde se nastavují svařovací a další parametry. Systém nabízí paměť na 200 programů.

Chlazení svařovacího zdroje a trnu

Chlazení svařovacího zdroje a trnu

Pomocí vodního chlazení zdroje a vnitřního trnu je možné nasadit stroj do více směnné výroby

Pneumatický systém uchycení

Pneumatický systém uchycení

Pneumatický systém uchycení dílů pomocí prstů vyrobených z odolné slitiny mědi (CuCrZr), zajistí vždy stabilní upnutí pro maximální kvalitu sváru.

Eliminace broušení

Eliminace broušení

Díky velice preciznímu sváru a několika plynům přidávaným do sváru a jeho okolí, je díl po svaření bez zápalů a pohledový. Ve většině případů tímto odbouráváme nutnost broušení.

Systém Quick-Change Tooling

Systém Quick-Change Tooling

Vysoce flexibilní a univerzální systém výměny nástrojů. Průměrná doba natavení na jiný výrobek je od 15 sec až po 2 min. Systém je segmentový již v základu.

Velmi kvalitní použité komponenty

Velmi kvalitní použité komponenty

Stroj je vyroben z nejkvalitnějších dílu od světových výrobců ( FRANKE, Schneider Electric, Fronius, Rittal, Siemens a další ).

Běžné vybavení

  • NC ovládání Siemens s pamětí na 200 programů
  • Nožní pedál
  • Segmentový přípravek pro zakládání z odolné slitiny mědi (CuCrZr)
  • Spodní přidržovač pro větší díly, manuálně stavitelný

Možnosti dalšího rozšíření

  • Svařovací zdroj podle typu výroby
  • Podavač drátu do sváru
  • TEKA Handycart - Systém pro odsávání spalin
  • Chlazení vodou (vzduch) HYFRA
  • a další...