PF profilovací linky PF profilovací linky
PF profilovací linky PF profilovací linky

PF profilovací linky

Linky na výrobu profilů jsou jednoúčelové stroje pro velmi produktivní výrobu stejného dílce. Profily vyrábíme z materiálů tloušťky od 0,5 mm do 6 mm a šířce až 2000 mm. Linka je komplexní zařízení zahrnující odvíjení, rovnání, děrování, profilování i výběhový stůl.

Vyrábíme linky včetně nástrojů, hydraulické lisy, odvíječy, rovnačky, podavače i dělící systémy. Profily, které linky vytváří jsou například: regálové systémy, kabelové svody, J profily sekčních vrat i sekční vrata samotná, dálniční svodidla, okapové žlaby, vzduchotechnické příruby, U, C profily a mnoho dalších typů.

Princi výroby

Začíná to odvíjením plechu ze svitku, navazuje rovnání, podávání, děrování v hydraulickém lisu a pokračuje profilování. Na konci operace je profil dělený na požadovnou délku a někdy stohovaný pro balení. Nabízíme více možností dělní: od základního systému start/stop po produktivní průběžné “letmé” dělení. Linka může mít produktivitu 10 až 60 metrů za minutu, být poloautomatiká i plně automatizovaná.

Ovládání

Stroj je obvykle ovládán z jednoho místa, kde celý systém navazujících operací řídí PLC a udává tak rychlosti, délky vyráběných kusů a jejich množství. Vše nastavuje obsluha pomocí dotykové obrazovky umístěné na stroji.

Pohon stroje:
Servo/elektromechanické
Ovládání:
NC/manuální
Výrobce:
Amob (Portugalsko)

Chci získat více informací o strojiOboustaraná linka

Oboustaraná linka

Dokážeme vyrábět profil na dvou stranách linky najendou. Jedná se o jednoúčelovou linku vhodnou tam, kde je potřeba dvou profilů, které se používají společně. Například J profil a U profil u garážovách vrat.

Odvíjecí buben

Odvíjecí buben

Slouží pro držení a odmotávání svitku. Zařízení umí brzdit, být tažené nebo motoricky ovládané, přidržovat smyčku pneumatikým válcem i nakládat svitky pomocí vozíku.

Hydraulický lis

Hydraulický lis

Používáme čtyřsloupé lisy Amob pro děrování plechu ve stanici před profilovací linkou. Amob lisy vyrábí běžné lisy i speciální s nastavitelnými nástroji.

Letmé dělení

Letmé dělení

Rozjedeme dělič na stejnou rychlost jako je vyjíždějící profil a střihneme jej. Pak se dělič nezávisle na lince vrátí do nulové pozice. Linka tak výrábí bez zastavení.

-->

Chci získat více informací o stroji