fbpx

Profilovací linky - PF

Linky na výrobu profilů jsou jednoúčelové stroje pro velmi produktivní sériovou výrobu. Profily vyrábíme z materiálů tloušťky od 0,5 mm do 6 mm a šířce až 2000 mm. Linka je komplexní zařízení zahrnující odvíjení, rovnání, děrování, profilování i výběhový stůl.Pohon servoelektrický
Ovládání NC
Výrobce AMOB Máquinas Ferramentas S. A


Kdo takový stroj používá?

Vyrábíme linky včetně nástrojů, hydraulické lisy, odvíječky, rovnačky, podavače i dělící systémy. Profily, které linky vytváří jsou například: regálové systémy, kabelové svody, J profily sekčních vrat i sekční vrata samotná, dálniční svodidla, okapové žlaby, vzduchotechnické příruby, U, C profily a mnoho dalších typů.

 

Princip výroby

Začíná odvíjením plechu ze svitku, navazuje rovnání, podávání, děrování v hydraulickém lisu a pokračuje profilování. Na konci operace je profil dělený na požadovnou délku a někdy stohovaný pro balení. Nabízíme více možností dělní: od základního systému start/stop po produktivní průběžné “letmé” dělení. Linka může mít produktivitu 10 až 60 metrů za minutu, být poloautomatiká i plně automatizovaná.

 

Jak vybrat linku?

Na začátku je potřeba zvážit možné varianty a množství profilů, které vyrábíte. Velmi důležitý je také materiál i pracovníci, kteří budou linku obsluhovat. Je potřeba jít hodně do hloubky, aby byl výsledný stroj ve výrobě přínosem.

Rádi vám pomůžeme zvážit výhody i omezení této velmi specifické výroby.